Rôzne

Kosit zisťoval, ako sú Košičania spokojní s odvozom odpadu a preplnenými kontajnermi

Na spokojnosť so zberom, likvidáciou a triedením komunálneho odpadu, ale aj upratovaním či letnou a zimnou údržbou, ktoré vykonáva spoločnosť Kosit, bol zameraný marcový reprezentatívny prieskum.

Ilustračný obrázok k článku Kosit zisťoval, ako sú Košičania spokojní s odvozom odpadu a preplnenými kontajnermi
Zdroj: TASR

Na spokojnosť Košičanov so zberom, likvidáciou a triedením komunálneho odpadu, ale aj upratovaním či letnou a zimnou údržbou, ktoré v Košiciach vykonáva spoločnosť Kosit, bol zameraný marcový reprezentatívny prieskum.

Zo 450 respondentov bolo so službami spoločnosti spokojných 93 percent Košičanov. Ako najčastejší dôvod spokojnosti 41,2 percenta opýtaných uvádzalo bezproblémový, včasný a pravidelný odvoz odpadu. Prieskum realizovala spoločnosť Datamar od 1. do 8. marca.

Problémom je neporiadok okolo kontajnerov

Ďalšími dôvodmi spokojnosti opýtaných boli celková spokojnosť, čistota a poriadok, dobré služby, kvalitne odvedená práca a komunikácia s verejnosťou. Najčastejším dôvodom negatívneho vzťahu bola všeobecná formulácia „nerobia svoju prácu dobre“, ďalej plné kontajnery a nedostatočná frekvencia vývozov či neporiadok v okolí kontajnerovísk.

Oproti roku 2017 bol najväčší nárast spokojnosti Košičanov v otázke častejšieho odvozu odpadu, čistoty v meste, ako aj nových kontajnerov a výmeny starých, respektíve zvýšenia počtu kontajnerov. Parametre, v ktorých si firma oproti roku 2017 mierne pohoršila, sú preplnené kontajnery na zmesový odpad alebo nedostatok kontajnerov na triedený zber.

„Otázky sme koncipovali tak, aby sme získali pravdivý obraz o tom, ako nás verejnosť vníma. Preto sme vďační aj za konštruktívnu kritiku. Riešenie spomínaných výhrad však nie je iba vecou Kositu. Kritické hlasy – preplnenosť kontajnerov a nedostatok kontajnerov na triedený odpad – súviseli najmä s nízkou frekvenciou ich vývozu a množstvom zberných nádob. O týchto témach však nerozhoduje Kosit, ale magistrát Košíc za asistencie mestských častí,“ uviedol generálny riaditeľ spoločnosti Marián Christenko.

Firma ďalej informovala, že zariadenie pre energetické využitie odpadov, kde končí komunálny odpad, vlani vyprodukovalo pre Košičanov 43.587 MWh elektrickej energie a 29.835 MWh tepla.

FOTO: Kosit má na zimnú údržbu pripravených 40 vozidiel
5
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM