Eva Mikulová Správy

Kraj podporí miliónovou finančnou "injekciou" projekty na rozvoj cestovného ruchu

O dotáciu sa budú môcť uchádzať všetky právnické a fyzické osoby, ktoré poskytujú služby na území Košického kraja.

Ilustračný obrázok k článku Kraj podporí miliónovou finančnou "injekciou" projekty na rozvoj cestovného ruchu
17
Galéria
Zdroj: Region turizmus

Košický samosprávny kraj (KSK) spúšťa výzvu na predkladanie projektov podpory cestovného ruchu. Medzi úspešných žiadateľov chce prerozdeliť až jeden milión eur.

Podporiť chce najmä autentické a dlhodobo udržateľné zelené projekty, ktoré pomôžu budovať infraštruktúru, ale nebudú mať masový charakter. Kraj takto reaguje na aktuálne trendy ekoturizmu vo svete.

Napriek viacerým inovatívnym a podporným aktivitám v cestovnom ruchu v Košickom kraji, chýba na jeho území dostatočne rozvinutá infraštruktúra.

Župa chce preto aj formou podpory projektov dosiahnuť v tejto oblasti rozvoj, avšak bez environmentálnej záťaže a s dôrazom na nemasovovosť.

V najnovšej výzve Terra Incognita 2022 chce preto podporiť najmä tri oblasti: Veľké rozvojové projekty, Ekoturizmus a Cykloturizmus.

Podporia viac projektov

Uchádzači o dotáciu musia predložiť svoje spracované zámery najneskôr do 24. októbra 2021. Žiadosti sa predkladajú iba elektronicky prostredníctvom aplikácie e-Grant, pričom oprávnení žiadatelia môžu predložiť maximálne jednu žiadosť o poskytnutie účelových finančných prostriedkov.

V oblasti Ekoturizmu a Cykloturizmu je výška dotácie od 5-tisíc eur do 50-tisíc eur a pri veľkých rozvojových projektoch je minimálna výška žiadanej dotácie 50-tisíc eur a maximálna až 200-tisíc eur.

„Naša viacročná participácia v role implementačného orgánu programu Terra Incognita má jasný cieľ – zvyšovanie atraktívnosti kraja, z ktorého profitujú jeho obyvatelia i podnikatelia a zároveň je lákadlom pre návštevníkov. Veríme, že práve podpora originálnych zelených projektov, rešpektujúcich autentickosť a celkový kontext svojho prostredia, prispeje k zvýšeniu počtu návštevnosti, prenocovaní, ku skvalitneniu služieb s nižším negatívnym dopadom na zmeny klímy a zachovanie prirodzeného rázu krajiny,“ vysvetlila riaditeľka KOCR Lenka Vargová Jurková.

Všetky potrebné informácie o oblastiach podpory, dôležitých dokumentoch a podmienkach aktuálnej výzvy nájdu žiadatelia na stránke www.terraincognita.sk v sekcii aktuálna výzva.

Prečítajte si tiež:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM