Správy Samospráva

Krajskú Správu ciest bude ako generálny riaditeľ viesť Anton Trišč

Generálnym riaditeľom Správy ciest Košického samosprávneho kraja (SC KSK) sa od 1. júla stane Anton Trišč, doterajší vedúci oddelenia riadenia a organizácie.

Ilustračný obrázok k článku Krajskú Správu ciest bude ako generálny riaditeľ viesť Anton Trišč
Foto: Eva Mikulová

Do funkcie Antona Trišča na základe návrhu výberovej komisie v pondelok vymenovalo zastupiteľstvo KSK.

„Správa ciest sa nachádza v situácii, keď potrebuje zásadnú transformáciu. V správe ciest vidím veľmi veľký potenciál. To, čomu by som sa chcel venovať, čo považujem za prioritu, je nastavenie systému fungovania, a to primárne v oblasti riadenia výkonu,“ povedal Trišč pred krajskými poslancami.

Riadenie výkonu má byť podľa neho transparentné a viditeľné z pohľadu vecného plnenia investícií, opráv či údržby. Za dôležité považuje aj oblasť strategického riadenia. „Potrebujeme si zadefinovať, kde chceme byť o tri až päť rokov v oblasti stavebnotechnického stavu ciest a mostov, to je pre mňa primárne,“ konštatoval.

Do konkurzu na obsadenie funkcie generálneho riaditeľa SC KSK sa celkovo prihlásili piati uchádzači, jeden z nich nespĺňal požadované predpoklady a jeden svoju neúčasť vopred ospravedlnil.

Písomnej časti sa zúčastnili okrem Trišča aj Peter Štekláč a Milan Lesňák. Do verejnej ústnej časti postúpili prví dvaja, v rámci nej predstavili svoje zámery v oblasti smerovania organizácie i koncepciu rozvoja.

Riadením SC KSK bola od marca tohto roku poverená Zuzana Slivenská, keď na poste riaditeľa organizácie skončil Jozef Rauch.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie