Správy

Kríza je zažehnaná! Detská fakultná nemocnica Košice sa nakoniec DOHODLA s VšZP

Nemocnica pred pár dňami obmedzila poistencom VšZP plánovanú zdravotnú starostlivosť. K dohode však nakoniec došlo.

Ilustračný obrázok k článku Kríza je zažehnaná! Detská fakultná nemocnica Košice sa nakoniec DOHODLA s VšZP
Zdroj: TASR/František Iván

Štátna Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) sa dohodla na pokračovaní zmluvného vzťahu s Detskou fakultnou nemocnicou (DFN) Košice na ďalší rok. TASR o tom informovala manažérka oddelenia komunikácie poisťovne Eva Peterová.

„VšZP a DFN Košice sa dohodli na úprave zmluvných podmienok a na pokračovaní zmluvného vzťahu na nasledujúcich 12 mesiacov. Našich poistencov ubezpečujeme, že v DFN v Košiciach budú mať od 5. júla i naďalej plne zabezpečenú a hradenú zdravotnú starostlivosť,“ uviedla. Dodala, že pacienti s už naplánovanými výkonmi a vyšetreniami ich budú môcť absolvovať v dohodnutých termínoch.

Peterová ozrejmila, že VšZP už na konci júna aj v zmysle odporúčaní Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou ponúkla nemocnici výrazné zvýšenie úhrad oproti roku 2022. „V záujme našich poistencov sme urobili všetko pre to, aby došlo k dohode a k pokračovaniu zmluvného vzťahu,“ dodala.

Detská fakultná nemocnica Košice od 1. júla neposkytovala poistencom VšZP pre chýbajúci zmluvný vzťah žiadnu plánovanú ústavnú ani ambulantnú zdravotnú starostlivosť. Neodkladná zdravotná starostlivosť bola zabezpečená.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Zostaňte v obraze. Ďalšie aktuálne správy:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM