Samospráva

Kto bude bývať na nových adresách? Košiciam pribudnú názvy ulíc aj námestie

Košice budú mať ďalšie ulice, určenie ich názvov odobrili mestskí poslanci na svojom pondelkovom (17.9.) zasadnutí.

Ilustračný obrázok k článku Kto bude bývať na nových adresách? Košiciam pribudnú názvy ulíc aj námestie
Zdroj: TASR

Kým sa Žriedlová ulica v mestskej časti (MČ) Košice – Staré mesto rozšíri, v MČ Košice Lorinčík pribudne Ulica na Furmanci a Námestie sv. Vavrinca v Kavečanoch Ulica k Zoologickej záhrade a Ulica Zelený dvor bude prechádzať cez MČ Košice – Sídlisko Ťahanovce a Košice – Dargovských hrdinov.

Nové adresy

Schválenou zmenou všeobecne záväzného nariadenia (VZN) bude niesť názov Žriedlová ulica aj nová časť, ktorá vznikla rozširujúcou sa výstavbou v katastrálnom území Huštáky.

„Podnet na zmenu vznikol na požiadavku právnických osôb, ktoré sú vlastníkmi budov v danom mieste, a označenie ulice je potrebné pre účely stavebného konania a pridelenia súpisného a orientačného čísla budovy,“ píše sa v prerokovaných materiáloch. Začiatok novej časti ulice je situovaný v križovatke s Floriánskou ulicou, rozdeľuje sa do troch smerov.

Ulica na Furmanci v Lorinčíku vznikla rovnako prebiehajúcou výstavbou, nachádza sa 282 metrov južne od miestneho úradu, materskej školy a kultúrneho domu.

Pomenovanie Námestie sv. Vavrinca bude niesť existujúci obecný priestor v lokalite pri miestnom úrade, na juhu centrálnej časti starého Lorinčíka.

Na Zelenom dvore

Prijatým VZN mestské zastupiteľstvo určilo tiež názov novej ulice v MČ Košice – Kavečany v lokalite ZOO, a to Ulica k Zoologickej záhrade.

V lokalite známej ako Zelený dvor bude Ulica Zelený dvor. Začína pri parkovisku pred krematóriom a pokračuje cez most ponad diaľničný privádzač až po tamojší hotel.

Uvedené názvy ulíc boli ešte pred mestských zastupiteľstvom prerokované a schválené aj odbornou názvoslovnou komisiou a dotknutými MČ.

Ilustračné foto, TASR

Jakabov palac
18
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie