Kto bude bývať na nových adresách? Košiciam pribudnú názvy ulíc aj námestie

Košice budú mať ďalšie ulice, určenie ich názvov odobrili mestskí poslanci na svojom pondelkovom (17.9.) zasadnutí.

Ilustračný obrázok k článku Kto bude bývať na nových adresách? Košiciam pribudnú názvy ulíc aj námestie
Zdroj: TASR

Kým sa Žriedlová ulica v mestskej časti (MČ) Košice – Staré mesto rozšíri, v MČ Košice Lorinčík pribudne Ulica na Furmanci a Námestie sv. Vavrinca v Kavečanoch Ulica k Zoologickej záhrade a Ulica Zelený dvor bude prechádzať cez MČ Košice – Sídlisko Ťahanovce a Košice – Dargovských hrdinov.

Nové adresy

Schválenou zmenou všeobecne záväzného nariadenia (VZN) bude niesť názov Žriedlová ulica aj nová časť, ktorá vznikla rozširujúcou sa výstavbou v katastrálnom území Huštáky.

„Podnet na zmenu vznikol na požiadavku právnických osôb, ktoré sú vlastníkmi budov v danom mieste, a označenie ulice je potrebné pre účely stavebného konania a pridelenia súpisného a orientačného čísla budovy,“ píše sa v prerokovaných materiáloch. Začiatok novej časti ulice je situovaný v križovatke s Floriánskou ulicou, rozdeľuje sa do troch smerov.

Ulica na Furmanci v Lorinčíku vznikla rovnako prebiehajúcou výstavbou, nachádza sa 282 metrov južne od miestneho úradu, materskej školy a kultúrneho domu.

Pomenovanie Námestie sv. Vavrinca bude niesť existujúci obecný priestor v lokalite pri miestnom úrade, na juhu centrálnej časti starého Lorinčíka.

Na Zelenom dvore

Prijatým VZN mestské zastupiteľstvo určilo tiež názov novej ulice v MČ Košice – Kavečany v lokalite ZOO, a to Ulica k Zoologickej záhrade.

V lokalite známej ako Zelený dvor bude Ulica Zelený dvor. Začína pri parkovisku pred krematóriom a pokračuje cez most ponad diaľničný privádzač až po tamojší hotel.

Uvedené názvy ulíc boli ešte pred mestských zastupiteľstvom prerokované a schválené aj odbornou názvoslovnou komisiou a dotknutými MČ.

Ilustračné foto, TASR

Zdroj: TASR