Lenka Fedorová Kultúra

KVÍZ: Uhádnete, ako sa kedysi volali dediny v okolí Košíc?

Nie vždy sa volali dediny tak, ako ich poznáme dnes. A platí to aj pre obce z okolia Košíc. Mená niektorých by ste možno ani nikdy netipovali...

Ilustračný obrázok k článku KVÍZ: Uhádnete, ako sa kedysi volali dediny v okolí Košíc?
Zdroj: TASR

Čaňa, Vajkovce, Poproč či Jasov… Takto znejú súčasné názvy niektorých obcí nachádzajúcich sa v okolí Košíc. Pomenovania mnohých dedín sa formovali roky a boli nezriedka ovplyvnené aj inými jazykmi. Kedysi tak zneli inak, než je tomu v dnešných dňoch.

Uhádli by ste, ako sa kedysi volali obce ležiace v okolí Košíc? Otestuje sa v našom špeciálnom kvíze, ktorý vás môže zabaviť aj pobaviť. Postupne sa vám zobrazí 10 niekdajších názvov dedín z nášho okresu a ku každému máte tri možnosti, ktoré predstavujú súčasné názvy dedín. Vždy k jednej z nich patrí pôvodný názov z otázky.

Avšak pozor, na každú otázku máte len 10 sekúnd. Kvíz bude okamžite vyhodnotený a vy zistíte, koľko pôvodných názvov ste označili správne. Môžete ho kedykoľvek opakovať a vylepšovať si svoje skóre. Výsledok kvízu môžete jednoducho, jediným kliknutím, zdieľať na facebooku a pochváliť sa ním i vaším priateľom. Tak poďte do toho :). Keď sa zaregistrujete, vaše meno môže figurovať i na stránke v rebríčku najlepších.

Hrajte tu: Niektoré z nich vás dostanú: Trafíte správne niekdajšie mená dedín v okolí Košíc??

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM