Eva Mikulová Rôzne

Ľadový expres je „trefa“ do čierneho. Má obrovský úspech

Špeciálnym vlakom sa turisti dostanú priamo z Košíc až do Dobšinskej ľadovej jaskyni. Keď chcete mať zaručené sedenie, kupujte lístky on-line.

Ilustračný obrázok k článku Ľadový expres je „trefa“ do čierneho. Má obrovský úspech
10
Galéria
Foto: Eva Mikulová

Vytvoriť špeciálny turistický vlak z Košíc do Dobšinskej ľadovej jaskyni bol dobrý nápad. Prvýkrát vyrazil z košickej hlavnej stanici 7. júla a bol plný. Jazdí počas prázdnin každú sobotu a poslednýkrát prevezie turistov 1. septembra.

Na 3 soboty vypredaný

„Veľmi nás teší záujem turistov a som rada, že v spolupráci so Slovenskou železničnou spoločnosťou sa nám podarilo spustiť tento projekt. Bolo naším dlhodobejším cieľom posilniť túto turistickú dopravu,“ hovorí riaditeľka Košice Region Turizmu Lenka Jurková Vargová a dodáva: „Už teraz máme ľadový expres vypredaný na najbližšie tri soboty.“

Vlak rieši nielen dostupnosť bez prestupov, ale aj logistiku výletu: „Človek nemusí hľadať miesto na parkovanie. Jednoducho príde a k dispozícií má 6, 5 hodiny na samotný výlet priamo na mieste.

Kapacita vlaku je 83 miest

Vlak odchádza ráno o 7,56 a do Dobšinskej ľadovej jaskyni prichádza o 9,44 hodine. Naspäť odchádza o 16, 25 hodine a v Košiciach je o 18,40 hodine. Jednosmerný lístok pre dospelého stojí 5 eur. Deti a dôchodcovia platia 3 eurá. Cestou môžu pristúpiť a vystúpiť turisti v Kysaku, Margecanoch, Dedinkách a v Stratenej.

„Kapacita vlaku je 83 miest. Odporúčam kúpiť lístky v našom Informačnom centre na Hlavnej ulici alebo on line na stránke UNESCO na dosah. Vtedy je záruka, že dostanete lístok so sedením. Lístok si môžete kúpiť aj vo vlaku, ale vtedy už miesto na sedenie zaručené nemáte,“ dodáva L. Jurková Vargová.

Zdroj: kosice.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM