Eva Mikulová Krimi

Malý chlapec podpálil na sídlisku Nad jazerom stromy, požiar poškodil aj pouličné osvetlenie, FOTO

Keďže ide o maloletú osobu, ktorá pre nedostatok veku nie je trestne zodpovedná, trestné stíhanie bude zastavené. Škoda je minimálne 2660 eur.

Ilustračný obrázok k článku Malý chlapec podpálil na sídlisku Nad jazerom stromy, požiar poškodil aj pouličné osvetlenie, FOTO
5
Galéria
Zdroj: Facebook.com/Polícia SR - Košický kraj

Hry s ohňom nepatria do rúk deťom. V utorok dopoludnia, len 8 ročný chlapec podpálil strom medzi ulicami Ladožská a Jenisejská na sídlisku Nad jazerom.

Nebude potrestaný

Ako informuje polícia na svojej sociálnej sieti, požiar sa rozšíril aj na ďalšie stromy a poškodil celkovo 18 stromov. V krátkom čase podozrivú osobu, 8-ročného chlapca, košickí policajti vypátrali. K činu sa priznal, vraj išlo o mladícku nerozvážnosť.

„Správe mestskej zelene spôsobil doposiaľ presne nezistenú škodu, pričom spoločenská hodnota poškodených stromov predstavuje minimálne 2.660 eur. Polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre prečin porušovania ochrany stromov a krov, vykonáva potrebné úkony, zabezpečuje potrebné materiály a konečné vyčíslenie škody,“ uvádza polícia.

Vzhľadom na to, že ide o maloletú osobu, ktorá pre nedostatok veku nie je trestne zodpovedná, trestné stíhanie bude zastavené pre neprípustnosť.

Zdroj: kosice.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie