Eva Mikulová Správy

Letecké spojenie Košíc s Bratislavou už rok neexistuje

V minulom roku pozastavili svoje linky z Košíc aj spoločnosť Turkish Airlines, napriek tomu bol rok 2019 pre košické letisko druhým najúspešnejším v histórií

Ilustračný obrázok k článku Letecké spojenie Košíc s Bratislavou už rok neexistuje
3
Galéria

Napriek tomu, že rok 2019 bol v leteckom priemysle mimoriadne turbulentný, košické letisko neustále rastie.

Po tretíkrát v histórii a druhýkrát za sebou sa letisku Košice podarilo prekročiť hranicu 500 000 vybavených cestujúcich. Počet cestujúcich rastie už niekoľko rokov za sebou a je letiskom prvej voľby pre obyvateľov v našej spádovej oblasti.

Zrušené lety

České aerolínie zrušili v januári linku do Bratislavy.

V marci boli celosvetovo uzemnené lietadlá Boeing 737 Max, ktoré síce do Košíc nikdy nelietali, ale malo to na letisko dopad hneď v ďalších mesiacoch.

V apríli nasledoval prvý let leteckej spoločnosti Ryanair. V septembri Turkish Airlines pozastavili kvôli uzemneniu lietadiel Boeing 737 Max linku do Istanbulu a následne Ryanair zrušil linku Košice-Southend.

Toto spojenie sa však spoločne s Ryanairom podarilo od apríla 2020 nahradiť atraktívnejším, a to spojením na letisko Londýn Stansted, ktoré má lepšiu geografickú pozíciu.

V októbri bola opätovne spustená priama linka Eurowings na ich hlavné letisko Düsseldorf.

Najžiadanejšia linka je Londýn

Najžiadanejšou pravidelnou destináciou bol v roku 2019 Londýn Luton, nasledovaný Viedňou, Prahou, Varšavou, Londýnom Southend, Instanbulom, Düsseldorfom a Mníchovom. Celkovo využilo pravidelné lety 370 583 cestu­júcich.

Letisko Košice začalo rok 2020 s ponukou 5 celoročných pravidelných destinácií (Viedeň, Praha, Varšava, Londýn Luton, Düsseldorf).

Košické letisko tak umožňuje cestujúcim odletieť do viac ako 300 destinácií po celom svete s jediným prestupom prostredníctvom svojich partnerov Austrian Airlines, České Aerolínie, LOT Poľské Aerolínie, Eurowings, Wizz Air a Ryanair.

Európska letecká spoločnosť Ryanair sa vracia opäť do Košíc. Od 1. apríla 2020 začne 3-krát týždenne prevádzkovať priame letecké spojenie Košice – Londýn Stansted.

Zdroj: kosice.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie