Liptáci sa na nás chystajú vo veľkom: Cibuľa prezradil viac o stratégii, VIDEO

Hokejisti Košíc cestujú v dueli 30. kola Tipsport ligy do Liptovského Mikuláša. Super s nimi chce nadviazať na predošlé víťazstvo z posledného zápasu pod Tatrami.

Ilustračný obrázok k článku Liptáci sa na nás chystajú vo veľkom: Cibuľa prezradil viac o stratégii, VIDEO
Foto: Tomáš Batiz

Počas reprezentačnej prestávky hráči Liptovského Mikuláša výraznejšie neoddychovali. „Mali sme mikrocyklus, ktorý dobíjal baterky čo sa týka kondície. Zaradili sme do tréningov aj silové veci. Teraz sa už pripravujeme po taktickej stránke na najbližšie zápasy,“ povedal Ján Cibuľa, asistent trénera Liptovského Mikuláša.

Súper z Košíc

V najbližšom domácom zápase budú zverenci Róberta Spišáka hostiť druhé Košice. Ján Cibuľa, asistent trénera Liptákov pripomenul hneď v úvode predošlé víťazstvo 3:1 z 12. kola: „Košice sú mimoriadne ťažký súper. Posledný zápas doma sme ich porazili a aj u nich sme hrali veľmi dobre. Ostaneme pri útočnej hre, budeme sa snažiť ich zatlačiť do ich pásma a vstreliť dáky ten gól.“

Maródka najmä v útoku

Do najbližšieho zápasu nezasiahne štvorica dlhodobo zranených hráčov – Andrej Laco, Andrej Lištiak, Maroš Piatka a Jakub Sukeľ. Najskorší návrat do zápasu sa skloňuje pri poslednom menovanom. O všetkom rozhodne lekárska prehliadka, ktorú Jakub Sukeľ absolvuje 19. decembra. Najbližšie dva zápasy (Košice a Poprad) vynechá obranca Richard Stehlík, ktorého trápi zranenie v hornej časti tela. „My nie sme klub, ktorý by vyplakával svojich zranených hráčov. Mrzí nás, že máme zranených hráčov, ale tí čo dostali šancu, tak sa jej chytili,“ dodal Cibuľa.

Hokejové Vianoce

Najočakávanejšie sviatky v roku sa už pomaly blížia. Vianočná nálada v mikulášskom tíme vyvrcholí 26. decembra v domácom zápase proti Banskej Bystrici, v ktorom nastúpia mikulášski hokejisti v špeciálnych vianočných dresoch. „V šatni je veľmi dobrá atmosféra. Chalani chcú hrať, čo je podstatné,“ poznamenal Marek Uram, útočník Liptákov.

Zdroj: YouTube.com
Zdroj: Dnes24.sk