Eva Mikulová Správy

Ľubomíra Karoľová z Novorodeneckého oddelenia v Šaci získala ocenenie Biele srdce, FOTO

V rámci Medzinárodného dňa sestier a Roku sestry oceňovali výnimočné osobnosti zo slovenských nemocníc.

Ilustračný obrázok k článku Ľubomíra Karoľová z Novorodeneckého oddelenia v Šaci získala ocenenie Biele srdce, FOTO
Zdroj: Nemocnica Šaca

V piatok 25. septembra sa v Senci uskutočnil slávnostný galavečer spojený s odovzdávaním prestížneho ocenenia Biele srdce, ktoré sa konalo pod záštitou prezidentky Slovenskej republiky.

Ocenenie Biele srdce získala aj vedúca sestra na Novorodeneckom oddelení Nemocnice AGEL Košice-Šaca Ľubomíra Karoľová: „Vážim si ocenenie, je to pocta, zároveň aj záväzok do ďalšej práce. Od ukončenia štúdia je mojou prácou starostlivosť o najmenších pacientov – novorodencov. Na novorodeneckom oddelení v našej nemocnici pracujem 33 rokov. Práca sestry je náročná, zodpovedná a hlavne tímová. Nezaobíde sa bez podpory rodiny.“

„Mať v tíme vedúcich sestier sestru ako je Ľubomíra Karoľová je veľkou prestížou nielen pre Novorodenecké oddelenie, ale pre celú Nemocnicu Košice-Šaca. Je manažérkou, pre ktorú je typická svedomitosť, zodpovednosť, spoľahlivosť a aktívne sa podieľa na zavádzaní nových postupov do praxe. Ocenenie jej právom patrí,“ vyjadrila sa za nemocnicu v Šaci námestníčka pre ošetrovateľskú starostlivosť Mária Vinterová.

Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek organizuje každý rok toto ocenenie Biele srdce. Zdravotné sestry sú nevyhnutnou súčasťou zdravotníctva už od nepamäti a uznanie a obdiv si zaslúžia. Tentokrát sa im ho dostalo pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier a Roku sestry a pôrodnej asistentky.

Zdroj: Nemocnica Šaca
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie