Správy

Lyžiarske strediská dostali zelenú. Na Jahodnej chcú otvoriť cez víkend

Na Jahodnej bojujú s nedostatkom snehu. Na začiatok chcú spustiť aspoň detský vlek.

Ilustračný obrázok k článku Lyžiarske strediská dostali zelenú. Na Jahodnej chcú otvoriť cez víkend
Zdroj: TASR/František Iván

Lyžiarske stredisko Jahodná víta možnosť spustenia vlekov, aj keď v režime OP. Povedal to vedúci strediska Ján Petróci s tým, že otvorenie plánujú v sobotu (11. 12.). Vzhľadom na počasie pravdepodobne zatiaľ spustia len jeden detský vlek.

„Aj keď bude vlek dostupný v okliesnenom režime, vítame túto možnosť. Je nám však ľúto, že to neumožnili verejnosti, ktorá by sa otestovala a prišla, ale také je rozhodnutie a musíme to rešpektovať,“ uviedol Petróci.

Dvojitá kontrola

Kontrola OP režimu bude dvojstupňová. Jej realizáciu v praxi si vie vedúci strediska predstaviť. „Prvýkrát bude kontrola pri zakúpení lístkov na vlek pri pokladni. Potom bude pri vstupe na vlek. Každý, kto sa preukáže platným COVID preukazom alebo potvrdením o prekonaní ochorenia COVID-19, bude označený takou lepiacou páskou, aby bolo jednoznačné, kto je oprávnený sa lyžovať a pohybovať na vleku a zjazdovke,“ povedal.

S technickým zasnežovaním sa podľa neho v súčasnosti nedá pokračovať pre počasie. „Sme dosť nízko položené lyžiarske stredisko, na veľký kopec potrebujeme nejakých päť až sedem dní dobrých mrazov. Do Vianoc by sme ale veľmi radi spustili aj veľký vlek,“ dodal Petróci. Veľkú zjazdovku a jej okolie v týchto dňoch využívajú sánkari a verejnosť na voľné aktivity.

Sánkovačka na Jahodnej
8
Galéria
Zdroj: TASR/František Iván

Prečítajte si tiež

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM