Aktualizované Adam Stečák Hokej

Miškovec odchádza z Košíc s jedným bodom, FOTO

V 9. kole Tipsport ligy sa stretli Košičania na domácom ľade s mužstvom Miškovca. V zápase predviedli obe mužstvá kvalitný výkon.

Ilustračný obrázok k článku Miškovec odchádza z Košíc s jedným bodom, FOTO
20
Zdroj: Adam Stečák

HC Košice – DVTK Jegesmedvék Miškovec 3:2 po predĺžení a sam. nájazdoch (1:1, 1:0, 0:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 15. Haščák (Repe, Chovan), 32. Milý (Slovák), rozh. sam. nájazd Haščák – 9. Beauviller (Beach, Rodman), 50. Beach (Beauviller, Vandane). Rozhodovali: Kalina, Rencz – Kis-Király (obaja Maď.), Jobbágy, vylúčení: 5:7 na 2 min., navyše Beach (Mišk.) 10 min. za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 4335 divákov.

Zostavy:
HC Košice: Košarišťan – Slovák, Koch, Růžička, Repe, Bučko, Cibák – Majdan, Chovan, Haščák – Klhůfek, Skokan, Bezúch – Rapáč, Bortňák, Belluš – Milý, Suja, Jokeľ
DVTK Jegesmedvék Miškovec: Rajna – Ross, Dudás, Göz, Vandane, Szirányi, D. Kiss, Láda, Vojtkó – Rodman, Vas, Részegh – Beach, Galanisz, Magosi – Beauviller, Harrison, Miskolczi – Ritó, Lövei, P. Kiss

Prvá tretina priniesla rýchly hokej aj viacero zaujímavých situácií. Hostia už v jej úvode pohrozili z brejkov, Beach ani Miskolczi však brankára Košarišťana naprekonali. Košičania sa následne viackrát usadili v útočnom pásme, ale aj Rajna si zastal svoje miesto. Hostia pôsobili nebezpečne najmä v presilovkách, v ktorých si rýchlymi prihrávkami v útočnom pásme často vytvorili výborné streleckého pozície. V 9. minúte si Beauviller vylepšil streleckú pozíciu a strelou tesne nad ľadom otvoril skóre – 0:1. Presilovka je v doterajšom priebehu sezóny silnou zbraňou „oceliarov“ a potvrdili to aj vo svojej prvej početnej výhode v zápase, keď Haščák typickou strelou zápästím prestrelil Rajnu – 1:1.

Domáci hráči si v druhej tretine viackrát vytvorili tlak, hralo sa v nej najmä pred Rajnom, no ten dlho odolával. V sľubnej pozícii ho neprekonal Majdan, no v 32. minúte brankár hostí vyrazil strelu Slováka pred Milého a ten zblízka upravil na 2:1. O tri minúty hrali hostia v oslabení, v ktorom mohli paradoxne vyrovnať, avšak Vas nenaložil ideálne s ponúknutou príležitosťou.

V 45. minúte sa Košičania pri presilovke usadili v pásme, sľubnú príležitosť skórovať premrhal Bezúch. V polovici tretej časti hostia roztočili ďalší presilovkový kolotoč, ktorý sa síce gólom neskončil, no pri následnej hre v plnom počte si domáci brankár Košarišťan nerozumel s obrancami a Beach pohodlne upravil na 2:2.

V tých momentoch patrila hra hosťom, hralo sa najmä v pásme Košičanov a ich brankár sa mal čo obracať. V 52. minúte podržal svoj tím pri strele Rossa a zmenu skóre už do konca riadneho hracieho času nepriniesli ani ďalšie príležitosti na oboch stranách.

V predĺžení mali sľubné šance Klhůfek aj Beuviller, no o víťazovi nerozhodla ani presilovka domácich pri vylúčení Beacha. V samostatných nájazdoch sa presadili Skokan, Haščák a Beauviller.