Lenka Fedorová Správy

Modernizácia električkových tratí: Viceprimátor sľubuje Košičanom kuriozitku

Priaznivejšie počasie umožnilo v stavebných prácach pokračovať. Podľa Petruška by mali Košičania onedlho vidieť kuriozitu. Akú?

Ilustračný obrázok k článku Modernizácia električkových tratí: Viceprimátor sľubuje Košičanom kuriozitku
Zdroj: TASR

V rámci modernizácie električkových tratí v Košiciach sa uskutočnil ďalší kontrolný deň. Zatiaľ, čo pri predchádzajúcej kontrole sťažovala práce nepriazeň počasia, teraz sa podľa zástupcov zhotoviteľa stavby pohli ľady.

„Presvedčil som sa, že aj keď to počasie naozaj nie je pre stavbárov zrovna najideálnejšie, práce skutočne napredujú," uviedol viceprimátor.

„Pre zaujímavosť, onedlho by mali Košičania vidieť aj jednu kuriozitku, veľký stroj na pretláčanie rúr pod mostom VSS," prezradil Petruško.

Podľa najnovších informácií, ktoré magistrát zverejnil, sa na celej triede SNP vytyčujú trasy nových stavebných objektov, začali práce v súvislosti s ochranou vedení kanalizačnej siete (Ulica B. Němcovej), ale aj na výstavbe nových káblových trás.

Naďalej sa kopú základy pre trakčné podpery a osadzujú sa stĺpy do betónových základov. Na Moldavskej sú v plnom prúde prípravné práce ohľadom prekládky káblov vysokého napätia, práce na výstavbe Meniarne „E" v areáli depa dopravného podniku, pod mostom VSS (križovatka) robia výkopy základov na trakčné podpery.

Zmodernizovaním električkovej trate sa má podľa magistrátu zvýšiť bezpečnosť, komfort a plynulosť jazdy pre Košičanov i návštevníkov mesta, a zároveň sa znížia negatívne účinky dopravy na okolité prostredie.

Foto: Ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM