Rôzne

Na bezpečnosť počas hokejových Majstrovstiev sveta dohliadalo vyše 640 vojakov a vojenských policajtov

V rámci služieb pomáhali v zmiešaných bezpečnostných hliadkach spolu s príslušníkmi Policajného zboru (PZ) udržiavať bezpečnosť a verejný poriadok.

Ilustračný obrázok k článku Na bezpečnosť počas hokejových Majstrovstiev sveta dohliadalo vyše 640 vojakov a vojenských policajtov
14
Galéria
Zdroj: Adam Stečák

Na bezpečnosť počas Majstrovstiev sveta (MS) v ľadovom hokeji 2019 dohliadali aj profesionálni vojaci a príslušníci Vojenskej polície. Celkovo ich bolo v Bratislave a v Košiciach nasadených viac ako 640.

V rámci služieb pomáhali v zmiešaných bezpečnostných hliadkach spolu s príslušníkmi Policajného zboru (PZ) udržiavať bezpečnosť a verejný poriadok.

„I v tomto prípade sa potvrdilo, aká nevyhnutná je úzka súčinnosť medzi jednotlivými bezpečnostnými zložkami. Aj do budúcnosti sme kedykoľvek pripravení na takúto spoluprácu,“ povedal minister obrany SR Peter Gajdoš.

Počas šampionátu plnili profesionálni vojaci a vojenskí policajti zo Ženijného práporu Sereď, 13. mechanizovaného práporu Levice a z práporu ISTAR úlohy v oblasti udržiavania bezpečnosti, verejného poriadku, ochrany života, zdravia a majetku, ako aj v oblasti boja proti terorizmu a organizovanému zločinu.

Hovorkyňa rezortu obrany Danka Capáková dodala, že:

„Na prípadný zásah boli pripravení aj príslušníci Ozbrojených síl SR z Vrtuľníkového krídla Prešov i s leteckou technikou, taktiež príslušníci 5. pluku špeciálneho určenia a špeciálne tímy Práporu radiačnej, chemickej a biologickej ochrany.“

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM