Adam Stečák Rôzne Správy Video

Detská železnička oslávila 64. výročie programom pre malých aj veľkých, VIDEO

Oslavy dňa vzniku Detskej želeničky sa konali aj tento rok v Čermeľskom údolí.

Zdroj: Dnes24.sk

Košická detská historická železnica si vo štvrtok (29. augusta) pripomenula 64. výročie svojho vzniku. Bohatý program Dňa železničky sa odohrával na celej železnici, ale najviac atrakcií sa sústredilo na konečnej stanici Alpinka.

„Deň železničky je takým naším malým sviatkom, kedy si pripomíname zrod úzkokoľajky a jej poslanie. Sme hrdí na mnohé veci, napríklad na detskú obsluhu, historické vozne i obrovské dobrovoľnícke nadšenie a nasadenie, bez ktorých by táto košická atrakcia nemohla fungovať,“ uviedol pre TASR Ľubomír Lehotský, riaditeľ Detskej železnice Košice.

Už od ranných hodín bolo možné previesť sa vláčikom od Čermeľského údolia na Alpinku, kde bol pre návštevníkov pripravený bohatý program. Prvá jazda na Alpinku odštartovala o 8:45 hodine. Ďalšie jazdy sa konali približne každých 40 minút.

Povoziť sa na vláčiku Detskej železničky máte možnosť počas celého týždňa od 8:45 hodiny.

Po 20-minútovej jazde vláčikom čakal na cestujúcich bohatý program, v rámci ktorého si návštevníci mohli pozrieť modelovú železnicu či jazdiť na drezínách.

Pre najmenších boli pripravené atrakcie ako tvarovanie balónov, skákací hrad či maľovanie na tvár. Svoju prácu predviedli hasiči z Medzeva a nesmela chýbať ani penová show.

Novinkou je kuriózna burza strát a nálezov. Ide o odpredaj stratených a zabudnutých vecí, ktoré sa nazhromaždili na železničke za uplynulé sezóny. Výťažok bude použitý na obnovu zničených historických vozňov, ktoré boli vážne poškodené následkami dopravnej nehody zo 14. augusta.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Košíc a okolia

V OBRAZOCH: Oslavy vzniku Detskej železnice
15
Galéria
Zdroj: Adam Stečák
Zdroj: kosice.dnes24.sk/TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM