Správy

Na Jahodnej už zasnežujú, kedy spustia lyžiarske stredisko?, FOTO

S technickým zasnežovaním začali v lyžiarskom stredisku Jahodná neďaleko Košíc v nedeľu 1. decembra, snežné delá boli v prevádzke aj v pondelok 2. decembra.

Ilustračný obrázok k článku Na Jahodnej už zasnežujú, kedy spustia lyžiarske stredisko?, FOTO
6
Galéria

Vedúci strediska Ján Petróci verí, že tohtoročnú lyžiarsku sezónu sa im podarí otvoriť pred vianočnými sviatkami.

„V nedeľu 1. decembra v skorých ranných hodinách, respektíve v nočných hodinách, sme v stredisku Jahodná začali s technickým zasnežovaním. Zasnežujeme zatiaľ hlavnú zjazdovku, uvidíme podľa počasia, ako to bude vyzerať. Ťažko povedať, či dva alebo tri týždne potrebujeme na to, aby sme vedeli spustiť stredisko," povedal s tým, že s technickým zasnežovaním zvyknú začínať koncom novembra.

Lyžiarská škola

Oproti minulému roku rozšírili kapacitu pre lyžiarske školy. Na Jahodnej budú počas sezóny k dispozícii tri vleky na detskej zjazdovke a na hlavnej zjazdovke dva veľké vleky.

„Na novej zjazdovke, keď sa nám podarí podľa počasia v novom roku zasnežiť a dosnežiť, je ďalší veľký vlek. Takisto lyžiarska škola má k dispozícii dva lanové vleky. Túto sezónu by mal pribudnúť pásový vlek pre najmenšie deti," dodal Petróci.

Čo sa týka bežeckého lyžovania, zvýšený záujem eviduje najmä u mládeže.

„Lyžiarska škola robí aj úpravu takých menších tratí v okolí. Pokiaľ napadne viac snehu, v podstate upravujeme cestu až na Prednú holicu, na Lajošku," uzavrel.

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie