Lenka Fedorová Iné športy Šport

Na MMM aj tréner Mateja Tótha: Pobeží s dôležitým odkazom

Medzi uznávanými športovcami sa v Košiciach objaví aj tréner zlatého olympionika z Ria Mateja Tótha, ktorý pobeží pre dobrú vec. O čo ide?

Ilustračný obrázok k článku Na MMM aj tréner Mateja Tótha: Pobeží s dôležitým odkazom
Zdroj: TASR

Už len dva dni zostávajú do najväčšej športovej udalosti v Košiciach. Spolu s Matejom Tóthom a českou oštepárkou Barborou Špotákovou zavíta do metropoly východu aj momentálne najúspešnejší slovenský chodecký tréner Matej Spišiak. Jeho úmysel však bude iný.

Pre dobrú vec

Tréner zlatého olympionika z Ria Mateja Tótha sa rozhodol pripojiť k skupine, ktorú tvoria lekári, pacienti a ich rodinní príslušníci. Matej Spišiak tak zavŕši veľmi úspešnú sezónu behom pre dobrú vec.

Čítajte tiež: To sme tu ešte nemali: Košický maratón mieru už teraz láme rekordy!

Spomínaná skupina sa už po štvrtýkrát chystá poukázať na zákerné, no pri včasnom diagnostikovaní dobre liečiteľné ochorenie mnohopočetný myelóm. Beh špeciálnej skupiny prebehne pod záštitou Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura v Košiciach.

Potreba upozorniť na vážne ochorenie

„Na listinu účastníkov minimaratónu a polmaratónu sa tento rok zapísalo 172 bežcov, prevažne amatérov, ktorí sa rozhodli netradičnou formou upozorniť na ochorenie mnohopočetný myelóm, na možnosť včasného diagnostikovania a v neposlednom rade aj na potreby pacientov trpiacich na toto onkologické ochorenie. Najstarší účastník behu za MM uviedol pri registrácii vek 59 rokov, najmladší v sprievode svojich rodičov len 3 roky. Za ušľachtilú myšlienku pobeží aj zástupca Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach Michal Tkáč,“ informuje tlačová správa organizátorov.

Čítajte tiež: Košický maratón je tu: Všetky dopravné obmedzenia, čo nás neminú!

Košičanov príde podporiť aj Matej Tóth, maratón však nepobeží. „Objaví sa na sobotňajšej autogramiáde pred Auparkom aj v ďalšom víkendovom programe. Vlani zdravil divákov aj na trati, keď v chodeckom štýle, už vo voľnejšom tempe, s častými fotoprestávkami odpochodoval polmaratón. Známe problémy s holennou šľachou mu tento zážitok tentokrát zmaria, ale len tak postávať určite nebude,“ informovali organizátori maratónu.

Foto: Ilustračné

Zdroj: emskosice.sk/Tasr

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM