Rôzne

Na Slovensku SKONČILI viaceré detské ambulantné pohotovosti. Tri z nich na východe Slovenska

Desať detských ambulantných pohotovostí od pondelka skončilo v rámci schválenej redukcie siete.

Ilustračný obrázok k článku Na Slovensku SKONČILI viaceré detské ambulantné pohotovosti. Tri z nich na východe Slovenska
Zdroj: Unsplash.com

Ide o pohotovosti v okresoch Galanta, Myjava, Námestovo, Nové Mesto nad Váhom, Piešťany, Ružomberok, Senica a o tri pohotovosti na východe.

Konkrétne v okresoch Košice-okolie, Sabinov a Medzilaborce.

V oblasti pediatrie začínajú od júla platiť aj ďalšie zmeny, vyplývajú z novely zákona o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti. Skracujú sa napríklad ordinačné hodiny v ambulantných pohotovostiach pre deti a upravujú sa ordinačné hodiny pediatrov v bežných ambulanciách.

K redukcii siete detských ambulantných pohotovostí rezort zdravotníctva pristúpil v záujme stabilizácie pediatrickej ambulantnej starostlivosti.

Odôvodňoval ju potrebou koncentrovať lekárov do funkčných tímov a priblížiť ich k nemocniciam, aby boli zabezpečené aj laboratórne vyšetrenia či zobrazovacie metódy. Realizuje ju v troch fázach. V prvej zaniklo šesť pohotovostí, ktoré nemali prevádzkovateľa.

V aktuálnej, druhej sa vypustilo desať pohotovostí. Tretia, ktorá sa má týkať piatich bodov ambulantnej pohotovostnej služby (APS), je naplánovaná od novembra 2024.

Foto: ilustračné

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM