Polícia na stavenisku v Košiciach odhalila 21 nelegálnych pracovníkov

Policajti v spolupráci s košickým inšpektorátom práce odhalili siedmich cudzincov a 14 Slovákov, ktorí pracovali na stavenisku v Košiciach nelegálne.

Informuje o tom polícia na sociálnej sieti. „Policajti národnej jednotky Úradu hraničnej a cudzineckej polície vykonali spolu s policajtmi z mobilnej jednotky z Prešova v úzkej kooperácii a pracovníkmi Inšpektorátu práce z Košíc kontrolu zameranú na odhalenie nelegálneho zamestnávania cudzincov. Tentokrát sa pod drobnohľad dostalo stavenisko v Košiciach. Kontrole sa podrobilo 85 osôb, z toho 78 Slovákov a sedem Ukrajincov,“ uvádza s tým, že okrem všetkých cudzincov nelegálne pracovali aj 14 Slováci. „Tieto prípady budú pracovníci inšpektorátu práce realizovať vo svojej kompetencii,“ pí­še.

Policajti príslušníkov Ukrajiny predviedli na oddelenie a vydali im rozhodnutie o administratívnom vyhostení s určenou lehotou na vycestovanie v lehote siedmich dní.

Ako ďalej pripomína, príslušníci oddelení cudzineckej polície vykonávajú pravidelné a časté kontroly ubytovacích zariadení, súkromných priestorov poskytnutých k ubytovaniu cudzincov aj prevádzky zamestnávateľov v celej svojej územnej pôsobnosti. V kontrolách budú pokračovať.

Foto: FB Polícia SR

Zdroj: TASR