Pondelok 22. júl 2019 Magdaléna  19 °C
Eva Mikulová Rôzne

Na Železníkoch začnú modernizovať autobusovú zastávku, zmenia sa aj cestovné poriadky

Na Gemerskej ceste sa v pondelok 15. apríla od deviatej hodiny ráno začne rekonštruovať tamojšia autobusová zastávka, zo sídliska Železníky smerom k Starej nemocnici.

Ilustračný obrázok k článku Na Železníkoch začnú modernizovať autobusovú zastávku, zmenia sa aj cestovné poriadky
2
Galéria

Stavebné práce v rámci pokračovania projektu „Modernizácia zastávok verejnej dopravy a informačných systémov“ budú zahŕňať úpravu nástupnej plochy, vybudovanie betónovej autobusovej niky, bezbariérového prístupu, vybavenie zastávky označníkom s LED informačnou tabuľou a obojstranné osvetlenie priechodov pre chodcov.

Koniec prác bude v júni 2019

Dočasná náhradná autobusová zastávka pre cestujúcu verejnosť bola po dohode s Dopravným podnikom mesta Košice navrhnutá na mieste priľahlého parkoviska pred predajňou Fresh na Železníkoch a bude riadne vyznačená zvislým a vodorovným dopravným značením. Stavebné práce na autobusovej zastávke „Železníky“ by mali byť ukončené v júni 2019.

Dôjde aj k zmene cestovných poriadkov autobusových liniek č.11 a 24. Na linke č.11 dochádza vo voľných dňoch k zrušeniu spoja z východiskovej zastávky Námestie Osloboditeľov o 12.47 hod. a spoja o 13.02 zo zastávky Luník IX, sídlisko.

Vozidlo linky č.11 bude v tom čase vykonávať novozriadené spoje na linke č.24. Na základe požiadavky zariadenia Oáza n.o. sa vo voľných dňoch zriaďuje spoj s odchodom o 12.35 hod. so zastávky Staničné námestie a spoj o 13.06 hod. s odchodom zo zastávky Spaľovňa. Oba spoje budú zastavovať na novozriadenej zastávke Oáza a bude na nich platiť prednostná preprava klientov tohto zariadenia.

Spoje linky č.24 už nebudú v pracovných dňoch o 6.35 hod. a 7.40 hod. z dôvodu nízkeho využitia tejto zastávky cestujúcimi zastavovať na Námestí osloboditeľov (stanovisko na Bottovej ulici). Vďaka úspore čase sa skráti aj meškanie týchto spojov po trase do Spaľovne spôsobené obchádzkou linky v úseku Železničná zastávka Valaliky – Spaľovňa.

Na linke č.24 sa na základe vyhodnotenia údajov z palubných počítačov aktualizujú aj jazdné časy medzi jednotlivými zastávkami. Následne príde k úprave odchodov spojov na v pracovných aj voľných dňoch s cieľom eliminovať ich meškania na tejto linke.

Zdroj: kosice.dnes24.sk