Lukáš Zavacký Správy

Najkrajšie mesto na Slovensku? Košice v TOP 10!

Poznáme najkrajšie mesto spod Tatier! Košice sa ním nestali, no vôbec nesklamali a dostali sa na krásnu pozíciu.

Ilustračný obrázok k článku Najkrajšie mesto na Slovensku? Košice v TOP 10!
Foto: Lukáš Zavacký / Zdroj: Dnes24.sk

Internetový portál Slovakregion prednedávnom vyhlásil už 8. ročník zaujímavej súťaže, v ktorej ľudia rozhodovali o top sídle v našej krajine. Začala sa v apríli a trvala do konca októbra. O priebežnom stave sme vás informovali aj tu. V minulom roku bola metropola východu 12. Známe sú však už aj tohtoročné konečné výsledky.

Košice sa umiestnili na krásnej 9. priečke. Za sebou nechali neďalekú Rožňavu, no predbehol ich v poradí aj Sabinov či Lučenec. V porovnaní najväčších miest v štáte ale zaknihovali malé víťazstvo, keďže Prešov skončil v 2. desiatke, Banská Bystrica, Bratislava a Žilina až medzi 20. až 30. miestom.

Absolútnym víťazom sa stala Spišská Nová Ves, ktorá za sebou nechala Levoču a Bardejov. Spomedzi dedín triumfovali Smižany, naši zástupcovia z okolia však v najlepšej stovke nefigurovali.

„Ďakujeme všetkým hlasujúcim i návštevníkom portálu za všetky hlasy a e-maily. Boli z rôznych kútov Slovenska i zo zahraničia, čo nás veľmi teší,“ informujú organizátori na svojom webe. Verejné odovzdávanie cien naplánovali na január 2017 v bratis­lavskej Inchebe.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM