Utorok 23. júl 2019 Oľga  23 °C
Eva Mikulová Rôzne

Náš región prezentovali v Izraeli a v Nemecku. Návštevníci z týchto krajín majú o náš kraj záujem

Výraznejší prienik na izraelský trh a využitie hokejového šampionátu na prilákanie nemeckých návštevníkov, také boli ciele prezentácií Košice Región Turizmus v zahraničí.

Ilustračný obrázok k článku Náš región prezentovali v Izraeli a v Nemecku. Návštevníci z týchto krajín majú o náš kraj záujem
Zdroj: Region turizmus

Sériu prezentácií pre zahraničné trhy absolvovali v krátkom rozpätí uplynulých týždňov zástupcovia krajskej organizácie Košice Región Turizmus.

Zamerané boli na dva zdrojové trhy, a to Nemecko a Izrael a uskutočnili sa za výdatnej podpory zastupiteľských úradov SR v týchto krajinách.

Hokejový šampionát bude ťahákom

Nemeckí turisti patria dlhodobo medzi najsilnejšie zastúpené národnosti na našom území, cestovatelia z Izraela začali na Slovensko výraznejšie prúdiť v posledných rokoch.

„Oba tieto trhy sú pre nás zaujímavé z iných dôvodov. Nemci ako tradičný zdrojový trh, ktorý s Košickým regiónom spájajú aj rozvinuté podnikateľské aktivity. Navyše, tento týždeň nám pribúdajú dve nové pravidelné spojenia, ktoré náš kraj robia pre Nemcov dostupnejším. A nemožno opomenúť ani blížiace sa hokejové majstrovstvá sveta, keďže nemeckí hokejisti odohrajú základnú skupinu v Košiciach,“ hovorí výkonná riaditeľka Košice Región Turizmus Lenka Vargová Jurková. Organizácia prezentovala Košický región zástupcom cestovných kancelárií v Berlíne, Mníchove a Lipsku. 

Ponúknu nás turistom

  Izraelskí turisti začali Slovensko objavovať len nedávno, ich podiel na celkovej návštevnosti Slovenska ale neustále rastie. Košice Región Turizmus preto, na základe dlhodobej spolupráce s leteckou spoločnosťou Turkish Airlines, zorganizoval v pondelok 15. októbra prezentáciu v Tel Avive.

„Šesť desiatok hostí tvorili prevažne zástupcovia cestovných kancelárií, ale aj niekoľkí novinári. Ich záujem prekonal naše očakávania, čo svedčí o tom, že náš región má čo ponúknuť izraelským turistom. Naša krajina je pre nich tak trochu exotická, úplne najviac ich v nej priťahuje nádherná príroda, ale aj cenová dostupnosť. V Tel Avive sme sa zamerali na odprezentovanie výbornej dostupnosti celého regiónu z Košíc ako príletového bodu. Na základe všetkých absolvovaných stretnutí a rozhovorov chceme rozvinúť intenzívnejšie aktivity smerom na Izrael, ktoré budú zahŕňať aj prípravu špecifických balíkov výletov,“ dodala L. V. Jurková.

Zdroj: kosice.dnes24.sk