Eva Mikulová Správy

Nemocnica Košice-Šaca je najlepšou na Slovensku v prieskume INEKO za rok 2019

Po predchádzajúcich druhých miestach, tento rok na základe výborných výsledkov vo všetkých šiestich hodnotených kritériách vyhrala v konkurencii troch desiatok nemocníc.

Ilustračný obrázok k článku Nemocnica Košice-Šaca je najlepšou na Slovensku v prieskume INEKO za rok 2019
Zdroj: Nemocnica Šaca

Hodnotenými kritériami boli kvalita, skúsenosť, náročnosť diagnóz, spokojnosť pacientov, hospodárenie a transparentnosť.

Pacient na prvom mieste

,,Ocenenie Nemocnica roka si nesmierne vážime. Tohtoročné prvé miesto je pre nás určitým spôsobom zadosťučinením, že snahu našich zdravotníkov poskytovať vysoko odbornú a čo najkvalitnejšiu zdravotnú starostlivosť vnímajú samotní pacienti a klienti vysoko pozitívne. Že sa v našej nemocnici cítia komfortne, že vnímajú, že je o nich postarané odborne, kvalitne, ale zároveň s úctou k človeku. Že pacient je u nás na prvom mieste. Tohtoročné prvé miesto je pre nás záväzkom a obrovskou výzvou do ďalšieho obdobia. Získať prvenstvo je fajn, ale udržať si ho znamená ešte tvrdšiu prácu našich zdravotníkov na sebe samých a na poskytovaných službách“, uviedol riaditeľ Nemocnice Košice-Šaca Ján Slávik.

Nemocnicu v Košicach-Šaci otvorili v roku 1970, pôvodne 15 oddelení malo 461 lôžok a zaujímavosťou nemocnice bola potrubná pošta.

Oddelenie popálením bolo v tom čase jediné v Česko-Slovensku a neskôr v nemocnici pribudlo aj oddelenie nukle­árnej medicíny. Nemocnica dnes poskytuje zdravotnú starostlivosť pre spádovú oblasť zo zhruba 150 000 obyvateľmi.

Pre Žilinský, Ban­skobystrický, Pre­šovský a Košic­ký kraj poskytuje zdravotnú starostlivosť v odbore popá­lenín a rekon­štrukčnej chirurgie.

Nemocnica je otvorená aj pre pacientov z iných regiónov, ktorí túto možnosť vo veľkej miere využívajú.

Zdroj: Nemocnica Šaca
Zdroj: kosice.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM