Správy

Nemocnica v Šaci obhájila prvenstvo. Aký titul získala?

Súkromná nemocnica v Šaci je opäť na čele rebríčka všeobecných nemocníc. Ako dopadla ďalšia košická nemocnica?

Ilustračný obrázok k článku Nemocnica v Šaci obhájila prvenstvo. Aký titul získala?
Zdroj: TASR

Najlepšou nemocnicou roka v kategórii všeobecných nemocníc sa rovnako ako vlani stala Nemocnica Košice-Šaca, 1. súkromná nemocnica. Vyplýva to zo šiesteho ročníka hodnotenia zdravotníckych zariadení Nemocnica roka, o ktorom informoval Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO).

Nemocnice sú hodnotené na základe vybraných ukazovateľov kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti, skúsenosti, náročnosti diagnóz, spokojnosti pacientov, hospodárenia a transparentnosti, a to za obdobie uplynulých 4 rokov.

Vysoký nadpriemer

Nemocnica skupiny AGEL v Košiciach-Šaci má ako jediná zo všeobecných nemocníc vysoko nadpriemerné bodové hodnoty vo všetkých šiestich skúmaných hlavných oblastiach ukazovateľov. Šačianska nemocnica najviac exceluje v kvalite poskytovanej zdravotnej starostlivosti, v skúsenostiach operujúcich lekárov a spokojnosti pacientov. Bodovala aj vďaka nízkej mortalite pacientov po realizovaných operačných výkonoch.

„Ocenenie Nemocnica roka si veľmi vážime a ďakujeme zaň nielen pacientom, ale aj všetkým našim zamestnancom, keďže bez nich by sme tento úspech nemohli dosiahnuť. Toto vzácne ocenenie je pre nás veľkou výzvou a aj určitým záväzkom do budúcna. Zároveň som veľmi rád, že najväčšia zo siete našich nemocníc AGEL SK vyhrala v tak silnej konkurencii. Hlavným cieľom nemocnice je aj naďalej zvyšovať kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti pre všetkých pacientov a klientov, ktorí sa na nás s dôverou obracajú,” uviedol riaditeľ nemocnice Košice-Šaca Ján Slávik.

Ďalšie nemocnice

V kategórii štátnych univerzitných a fakultných nemocníc sa na prvom mieste umiestnila aj tento rok Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici.

Univerzitná nemocnica Louisa Pasteura (UNLP) v Košiciach, ktorá je druhou najväčšou nemocnicou na Slovensku, si oproti minulému roku pohoršila o jednu priečku a v rebríčku sa umiestnila až na 10. mieste. Bodovo nadpriemerná je len pri parametri operačných skúseností svojho personálu.

V ostatných kategóriách je nemocnica pod priemerom. UNLP má takmer najvyššia úmrtnosť po operačných výkonoch. Medziročne sa nemocnica výrazne zhoršila v parametri čakania záchraniek na urgentnom príjme.

Nemocnica v Šaci napreduje

Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM