Aktualizované Krimi

Nočné nešťastie! V bytovke sa ZRÚTILA podlaha, na ktorej bola posteľ so SPIACIMI ľuďmi

V jednom z bytov na Záhradnej ulici v Trebišove došlo v noci na utorok k prepadnutiu panelovej časti podlahovej plochy, na ktorej bola umiestnená posteľ so spiacimi osobami.

Zdroj: TASR

„Celkovo sa v tom čase v izbe nachádzalo sedem osôb, k žiadnym zraneniam nedošlo,“ uviedla košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

Prepadla sa podlaha

Byt sa nachádza na prvom poschodí, udalosť sa stala krátko po 1.30 h z doposiaľ nezistených príčin. Po prijatí oznámenia boli na miesto vyslané všetky záchranné zložky. Prišli aj predstavitelia mesta Trebišov, ktoré je vlastníkom tejto bytovej jednotky v rómskej osade. Výška spôsobenej škody doposiaľ vyčíslená nebola.

Po páde podlahovej plochy už obyvatelia bytu noc nestrávili vo svojom obydlí. „Od 6.00 h krízový štáb mesta vyhlásil mimoriadnu situáciu a v súvislosti so vzniknutou situáciou hľadá adekvátne riešenie,“ uviedla hovorkyňa.

Polícia miesto udalosti zadokumentovala a po vykonaní neodkladných úkonov začal poverený príslušník trestné stíhanie pre trestný čin všeobecného ohrozenia.

Krízový štáb

Hovorkyňa mesta Martina Mištaničová pre TASR potvrdila, že nájomný byt je v správe Bytového podniku mesta Trebišov. Situáciu rieši krízový štáb mesta.

„Pre ľudí s platným zmluvným nájomným vzťahom s bytovým podnikom zo zasiahnutého vchodu zabezpečuje dočasné náhradné ubytovanie. Mesto v krátkom čase vytvorí pre ľudí zasiahnutých touto udalosťou stanové mestečko v priestoroch skladov civilnej ochrany,“ informovala.

Mesto zabezpečuje statický posudok časti bytového domu, spracováva zoznam obyvateľov s platným nájomným vzťahom a zabezpečuje najnutnejšie hygienické potreby pre dočasne ubytovaných.

„Mesto Trebišov požiadalo o spoluprácu Okresný úrad v Trebišove – odbor krízového riadenia pri budovaní stanového mestečka pre dočasne ubytovaných. Takisto spolupracuje s Technickými službami mesta Trebišov na prevoze materiálu určeného na výstavbu stanového mestečka v priestoroch skladov civilnej ochrany v Trebišove,“ konštatovala hovorkyňa radnice.

Celkovo sa v byte v čase nehody nachádzalo 14 ľudí. Vo vedľajšej izbe spal jeden z obyvateľov Zoltán Kováč. „Niečo buchlo, mysleli sme, že spadla linka. Syn ma zobudil a povedal, že spadol panel do pivnice a sú tam deti,“ opísal udalosť pre TASR s tým, že nikomu sa nič nestalo.

FOTO: V byte so 14 ľuďmi sa rómskej osade prepadla podlaha
9
Galéria
Zdroj: TASR/Roman Hanc
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM