Nové parkovacie miesta v Košiciach: Vyhovie magistrát sťažujúcim sa obyvateľom?

Výstavba nových parkovacích miest narazila na problém. Nie všetci obyvatelia mesta s ňou totiž súhlasia. Čo na to magistrát?

Ilustračný obrázok k článku Nové parkovacie miesta v Košiciach: Vyhovie magistrát sťažujúcim sa obyvateľom?
Foto: Ľubomír Hudačko

Hovorkyňa Košíc Linda Šnajdárová informovala o tom, že mesto Košice vyhovie požiadavkám obyvateľov, ktorí nesúhlasia s výstavbou 59 nových parkovacích miest na Južnej triede, Jánošíkovej a Žižkovej ulici a vo dvore medzi bytovými domami na uliciach Letná, Komenského a Park Angelinum. V týchto lokalitách nové parkovacie miesta vybudované nebudú.

Mesto podľa jej slov požiada parkovaciu spoločnosť, aby zabezpečila v spolupráci s mestskými časťami vybudovanie náhradných parkovacích miest v iných lokalitách.

„Mesto Košice tak zareagovalo na nesúhlasné stanoviská obyvateľov, ktoré v prípade Južnej triedy, Jánošíkovej a Žižkovej ulice dostalo písomne z Miestneho úradu Mestskej časti Košice – Juh a na petíciu proti výstavbe parkoviska vo dvore medzi bytovými domami na uliciach Letná, Komenského a Park Angelinum. Na výstavbu týchto nových parkovacích miest je vydané právoplatné stavebné povolenie a v stavebnom konaní nemali ich účastníci voči výstavbe nových parkovacích miest žiadne námietky,“ vysvetlila Šnajdárová.

Ako dodala, po tomto rozhodnutí bude potrebné vybrať a schváliť nové lokality, určené pre výstavu 59 parkovacích miest, vypracovať a schváliť novú projektovú dokumentáciu a zabezpečiť potrebné stanoviská pre vydanie nového stavebného povolenia.

Foto: Ilustračné

Zdroj: TASR