Správy

NOVINKA pre východniarov: Sulík sľubuje prácu, v Záborskom majú zamestnať 4-tisíc ľudí

V Prešovskom samosprávnom kraji ide v krátkom čase o druhý veľký priemyselný park, ktorý by mal realizovať štát. Prvý sa pripravuje pri Sabinove.

Ilustračný obrázok k článku NOVINKA pre východniarov: Sulík sľubuje prácu, v Záborskom majú zamestnať 4-tisíc ľudí
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Spoločnosť Bosch by mohla v plánovanom priemyselnom parku Záborské v okrese Prešov pri výrobe elektromotorov do bicyklov zamestnať až 4-tisíc ľudí.

Po stredajšom rokovaní vlády to povedal minister hospodárstva Richard Sulík (SaS). Vláda schválila osvedčenia o významnej investícii na investičný projekt Záborské Industrial Park. Výmera parku by mala prekročiť 115 hektárov.

Musí to schváliť vláda

„Záborské Industrial Park má predpoklad prilákať investície nielen v oblasti priemyselnej výroby a služieb, ale aj v oblasti výskumu a vývoja,“ uviedlo ministerstvo hospodárstva v schválenom materiáli.

Priemyselný park bude pripravovať štátna spoločnosť MH Invest.

Sulík spresnil, že rozhodnutie o investícii ešte nie je konečné. Bosch by mal v septembri požiadať o štátnu investičnú pomoc a vláda túto pomoc predbežne vo výške 37 miliónov eur ešte musí schváliť.

I keď ide o priamu dotáciu a nie o úľavy na dani, táto investičná pomoc sa Slovensku mnohonásobne vrá­ti.

V Prešovskom samosprávnom kraji ide v krátkom čase o druhý veľký priemyselný park, ktorý by mal realizovať štát. Prvý s výmerou 79 hektárov pripravuje MH Invest pri Sabinove.

ilustračné foto

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM