Lukáš Zavacký Iné športy

O bronz bojovali vo vodnom póle dvaja zástupcovia z Košíc: Víťaz je známy, Zareva prezradil dojmy!

Malé košické finále je na konci! V súboji o bronz sa predstavili dve mužstvá z nášho mesta, no víťazom sa však mohlo stať len jedno.

Ilustračný obrázok k článku O bronz bojovali vo vodnom póle dvaja zástupcovia z Košíc: Víťaz je známy, Zareva prezradil dojmy!
Zdroj: TASR

Po roku bojovali opäť o tretie miesto zoskupenia ŠK Hornets Košice a ŠKP Modrí Draci Košice – Staré Mesto. Úspešnejší bol prvý spomenutý tím, ktorý triumfoval 3:0 na zápasy, a to po výsledkoch 11:9, 6:4 a 10:5.

„Boli sme na tom lepšie fyzicky a dnes sme veľmi dobrý kolektívny výkon podali v obrane, kde sme súperovi nedovoľovali presadiť sa. Podarilo sa nám odskočiť v tretej štvrtine. To rozhodlo. Séria vôbec nebola taká hladká, ako by sa mohlo zdať. Rozhodovalo sa v detailoch,“ uviedol hráč víťazov, Andrej Zareva.

Ako každý športový celok, tak aj ŠK Hornets prežil obdobie roka, keď mu vychádzalo nie všetko úplne podľa predstáv. Ale ani pokles formy, vypadnutie v semifinále so Sláviou UK Bratislava či výmena na kormidelníckej lavičke mu nezabránila siahnuť na medaily.

„Sezóna bola veľmi náročná. Mali sme do nej dobrý vstup, potom bolo na mužstve cítiť to, že tréner mal reprezentačné povinnosti. Dlho sme nevedeli získať body a tretie miesto je odmenou za to, že sme sa dokázali zmobilizovať. A je určite dobrou motiváciou najmä pre mladých hráčov, aby sme na budúci rok mohli bojovať ešte vyššie,“ dodal.

Môže vás zaujímať:

Zdroj: Dnes24/hornets.sk, foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM