Správy Komunálne voľby

O post predsedu KSK sa bude uchádzať I. Hriczko: Chce udržať mladých ľudí v regióne

Na post predsedu Košického samosprávneho kraja (KSK) bude v jesenných voľbách kandidovať za Slovenskú iniciatívu menšín (SIM) podnikateľ Ivan Hriczko.

Zdroj: TASR/Milan Kapusta

Kandidatúru oznámil v piatok v Košiciach. Za najdôležitejšie oblasti svojho volebného programu označil rodinu, mladých ľudí, seniorov, ale aj prepájanie regiónov a prezentáciu KSK vo svete.

Nespokojný občan

Uchádzať o post predsedu KSK sa rozhodol „ako občan, ktorý nie je spokojný“. „Som pripravený po pracovnej, praktickej a ľudskej stránke pomôcť Košickému kraju a jeho obyvateľom,“ uviedol.

KSK má podľa neho veľký potenciál na vytvorenie vhodných podmienok na podporu rodín, napríklad v podobe vytvárania dostupnejších možností na trávenie voľného času v kraji, budovania cyklotrás, oddychových zón a posilnenia športových a mimoškolských aktivít.

V súvislosti s mladými považuje za nevyhnutné mať kvalitnú infraštruktúru v kraji a zmeniť bytovú a zamestnaneckú politiku. Sústrediť sa chce tiež na udržanie mladých ľudí v regióne, prilákanie nových investorov či zlepšenie prístupu k zdravotnej starostlivosti.

Čo v kraji chýba?

Zamerať sa plánuje aj na oblasť sociálnych a opatrovateľských služieb pre seniorov. Podľa jeho slov v kraji chýba napríklad kvalitné paliatívne oddelenie . „Župa môže vytvárať ochranné pomocné programy, ktoré týmto ľuďom pomôžu,“ dodal.

Hriczko pôsobil v médiách, štátnej správe, samospráve aj v treťom sektore. Ako uviedol, venoval sa otázkam chudoby, národnostných menšín a regionálnej politike. V kandidatúre ho podporuje aj strana Starostovia a nezávislí kandidáti.

Prvý podpredseda SIM Pavol Gombos informoval, že okrem kandidáta na post predsedu KSK v nadchádzajúcich voľbách nominujú aj poslancov za jednotlivé okresy kraja.

Súvisiace články

Ivan Hriczko ohlásil svoju kandidatúru na post predsedu Košického samosprávneho
3
Galéria
Zdroj: TASR/Milan Kapusta
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM