Eva Mikulová Samospráva

O post riaditeľa DPMK zabojujú traja uchádzači, ktorých určila výberová komisia

Výberové konania pokračujú verejnými vypočutiami troch najlepších uchádzačov na miesto riaditeľa Dopravného podniku mesta Košice.

Ilustračný obrázok k článku O post riaditeľa DPMK zabojujú traja uchádzači, ktorých určila výberová komisia
12
Galéria
Foto: Michal Lendel / Zdroj: Dnes24.sk

Výberové konania na posty riaditeľov mestských podnikov pokračujú tento týždeň až do štvrtka. V utorok 10. septembra popoludní verejne vypočuli troch najlepších uchádzačov na miesto riaditeľa Dopravného podniku mesta Košice.

Tých predpoludním z neverejného vypočutia spojeného s prezentáciou stratégie rozvoja spoločnosti posunula do finále výberová komisia zložená z odborných zástupcov magistrátu mesta Košice, poslancov, odborníkov z externého prostredia a zástupcov zamestnancov.

Do finálovej trojky sa dostal zamestnanec Dopravného úradu Štefan Dutko, bývalý riaditeľ úseku dopravy a služieb Dopravného podniku Bratislava Juraj Hamaj a konateľ spoločnosti Technik Slovakia Tomáš Kizek.

Rovnako ako v pondelok, aj v utorok sa mohla verejnosť od 14.00 hod. v malej zasadačke magistrátu mesta Košice zúčastniť ich verejného vypočutia.

Každý z trojice finalistov bude mať k dispozícií 45 minút. Počas nich má 10 minút na prezentáciu svojej stratégie rozvoja, ďalších 15 minút môže využiť na odpovede na otázky výberovej komisie a 20 minút je určených na zodpovedanie otázok verejnosti.

Výberová komisia potom na základe bodového hodnotenia odporučí v každom z kvarteta týchto výberových konaní do polovice septembra primátorovi mesta Jaroslavovi najvhodnejšieho kandidáta.

Konkrétna mená predloží primátor poslancom na schválenie 19. septembra na v poradí deviate rokovanie mestského zastupiteľstva v tomto volebnom období.

Zdroj: kosice.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie