Eva Mikulová Samospráva

O posty riaditeľov v DPMK, BPMK, TEHO a K13 sa uchádza 65 ľudí v prvom kole

Termín na podávanie prihlášok uplynul vo štvrtok (15. 8.). Najväčší záujem bol o posty šéfov DPMK a TEHO. Uchádzači posielali svoje žiadosti z celého Slovenska.

Ilustračný obrázok k článku O posty riaditeľov v DPMK, BPMK, TEHO a K13 sa uchádza 65 ľudí v prvom kole
Zdroj: Mesto Košice

Termín na podávanie prihlášok uplynul vo štvrtok (15. 8.). Najväčší záujem bol o posty šéfov DPMK a TEHO. Uchádzači posielali svoje žiadosti z celého Slovenska, od Bratislavy po Michalovce.

Začnú od októbra

„Bývalí riaditelia tam nie sú, v niektorých podnikoch sme zaregistrovali prihlášky aj ich dočasných poverených riaditeľov,“ informoval riaditeľ magistrátu Marcel Čop. Všetkých riaditeľov musí ešte potvrdiť mestské zastupiteľstvo (MsZ). Predpokladá, že do funkcie by mohli nastúpiť od 1. októbra.

V ten istý deň sa zároveň sa začalo 2. kolo výberových konaní, v ktorých sa až 16. septembra 2019 budú môcť prihlásiť adepti na riadiace posty v Správe mestskej zelene, Stredisku sociálnej pomoci mesta Košice, Knižnici pre mládež a Mestských lesoch.

„Urobili sme všetko pre to, aby táto časť bola čo najtransparen­tnejšia. Postupne sa uskutočnia všetky kolá, ktoré s tým majú súvisieť,“ povedal primátor Jaroslav Polaček.

Podľa jeho slov prístup k životopisom nemá, menuje výberové komisie. „Mojou úlohou bude po rozhodnutí výberovej komisie predložiť meno víťazného kandidáta poslancom MsZ,“ dodal.

Výberové konania budú v najbližších dňoch pokračovať osobnými pohovormi a neskôr verejnými vypočutiami, do ktorých postúpi po päť najlepších uchádzačov pre daný mestský podnik.

Mesto chce podobným spôsobom do decembra vybrať aj nového náčelníka mestskej polície. Začiatkom budúceho roka by sa mali nastaviť podmienky na výber nového hlavného architekta mesta.

Zdroj: Mesto Košice
Zdroj: kosice.dnes24.sk/TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie