Eva Mikulová Rôzne

O prenájom vianočných stromčekov je obrovský záujem, majú už len pár kusov

Mestský podnik Správa mestskej zelene už niekoľko rokov ponúka pred Vianocami veľmi obľúbenú a ekologickú službu – prenájom vianočných stromčekov v kontajneroch.

Ilustračný obrázok k článku O prenájom vianočných stromčekov je obrovský záujem, majú už len pár kusov
Zdroj: Mesto Košice

Správa mestskej zelene (SMsZ)v Košiciach ponúka možnosť prenájmu vianočného stromčeka v kontajneri. O túto službu je z roka na rok väčší záujem a ako nám povedal hovorca SMsZ Viliam Štrelinger, majú už len zopár posledných kusov: „Prenajímame 100 kusov smreka pichľavého. Cena je 35 eur. Tohtoročné stromčeky sú oproti minulým rokom vyššie. Aj s kontajnerom majú výšku až do 170 centimetrov, predtým to bolo 150 centimetrov.“

Kto si chce prenajať na vianočný stromček, musí sa zaregistrovať na webovej stránke SmsZ a najneskôr si stromček objednať do 12. decembra. Rozvoz stromčekov začína od 14. decembra a po 7. januári zas stromčeky odvážajú späť. Tento ekologický spôsob prenájmu stromčekov v kontajneri má veľké výhody. Stromčeky svoj život Vianocami nekončia, ale po sviatkoch ich zasadia vo vybraných lokalitách.

Komu sa už vianočný stromček nepodarí prenajať, môže si stromček v kontajneri kúpiť v predajni SmsZ na Rastislavovej u­lici.

Zdroj: kosice.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM