Alexandra Kolínská Kultúra

Oblohu nad Košicami opäť zafarbia šarkany: Mesto sa pokúsi o nový rekord!

K jeseni v Košiciach nesmie chýbať ani poriadna šarkaniáda, ktorú magistrát uskutoční už v poradí štvrtý rok. Okrem súťaží tvorivých dielní a tomboly, sa mesto Košice pokúsi o nový rekord!

Ilustračný obrázok k článku Oblohu nad Košicami opäť zafarbia šarkany: Mesto sa pokúsi o nový rekord!
Zdroj: Dnes24.sk

Po troch úspešných ročníkoch Košickej šarkaniády Mesto Košice pripravilo aj tento rok ďalší, v poradí už štvrtý ročník tohto úspešného podujatia, ktoré sa uskutoční 10. októbra 2015 (v prípade nepriaznivého počasia 17. októbra 2015) v čase od 13:00 – 17:00 hod. na lúke nad Kolibou Zlatá podkova (KVP). „Cieľom je príjemne stráviť voľný čas, naučiť sa niečo nové ale aj ukázať svoje schopnosti a zručnosti pri vytváraní a púšťaní šarkanov. Súťažiť je možné len pod vedením dospelej osoby,“ uvádza Slávka Uhríková z košického magistrátu.

Do hlavnej súťaže sa deti prihlásia s vlastnoručne vyrobenými šarkanmi, alebo darovanými od Mesta Košice (prvých 100 registrovaných detí dostane šarkana zdarma). V prípade záujmu si môžete zakúpiť šarkanov aj pre vlastnú potrebu priamo na mieste. „Zároveň pozývame všetky deti do pripravených tvorivých dielní, kde si budú môcť vyrobiť netradičných šarkanov,“ doplnila.

Zasadať bude aj porota, ktorá bude hodnotiť nasledovné disciplíny: najkrajší šarkan, najvyššie lietajúci šarkan, najzaujímavejšie namaľovaný šarkan. Košická šarkaniáda 2015 bude aj tento rok obohatená o tombolu, bláznivú šarkaniu show a pokus o rekord.

„Z bezpečnostných dôvodov je striktne zakázané púšťať šarkana na rybárskom silone. Je veľmi tenký, väčšinou priehľadný, takže takmer neviditeľný. Pri klesaní šarkana hrozia vážne poranenia – porezanie tváre, krku. Akrobatické šarkany sa môžu púšťať iba v zóne určenej na ich púšťanie. Klasické šarkany sa nesmú púšťať v zóne pre akrobatické šarkany. Prísny zákaz vstupu účastníkov do vyhradených zón organizátorom,“ upozornila Uhríková na záver.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM