Eva Mikulová Správy

Obyvatelia na Luníku VII už majú teplo a tečie im teplá voda. Budú finančne odškodnení

V sobotu 12. októbra tesne pred polnocou bola po šiestich dňoch kompletne obnovená dodávka teplej vody pre obyvateľov 34 odberných miest.

Ilustračný obrázok k článku Obyvatelia na Luníku VII už majú teplo a tečie im teplá voda. Budú finančne odškodnení
7
Galéria

Obyvatelia Rožňavskej, Humenskej a Michalovskej ulici majú od piatkového večera 11. októbra aj teplé radiátory.

Stalo sa tak vďaka tomu, že spoločnosti TEHO sa v predstihu oproti pôvodnému plánu podarilo zabezpečiť dodávky tepla a teplej úžitkovej vody, ktoré museli byť v tejto oblasti prerušené po minulotýždňovom odstavení výmenníka na Rožňavskej ulici.

Vo výmenníku sa zrútil strop

Výmenník bol mimo prevádzky od nedeľňajšieho večera 6. októbra, keď sa v ňom zrútil strop. Padajúce časti panelov poškodili technológiu pre dodávku tepla a teplej úžitkovej vody.

To spôsobilo prerušenie dodávok tepla a teplej úžitkovej vody na 34 odberných miestach v bytovkách na Luníku VII ako aj v budove Základnej umeleckej školy (ZUŠ) na Rožňavskej 10, ktorá je spojená s výmenníkom.

„V piatok ráno o ôsmej začali naši zamestnanci opravu technologickej časti výmenníka. Svoju prácu dokončili v sobotu v noci po 40 hodinách nepretržitých prác. Vo výmenníku budú aj naďalej prebiehať sanačné a stavebné práce avšak už len na obnovení strešnej konštrukcie. Kvôli tomu bude aj naďalej prerušená výučba v ZUŠ na Rožňavskej 10,“ informoval riaditeľ TEHO Jaroslav Tkáč.

Finančné odškodnenie

Kompenzácie dostanú správcovia, tí ich potom rozúčtujú domácnostiam

TEHO oznámilo svojim zmluvným partnerom ako aj dotknutým správcovským spoločnostiam, akým spôsobom im poskytne kompenzácie za to, že im v uplynulých dňoch nemohla kvôli poškodeniu výmenníka poskytovať zmluvné služby.

„Finančné odškodnenie bude realizované formou vrátenia polovice fixného poplatku za teplo, ktorý zaplatia za október. Keďže v čase havárie neboli realizované dodávky tepla, odberateľom za ten čas nebudú účtované ani variabilné náklady. Kompenzácie vyplatíme na účet správcovských spoločností, keďže oni sú zmluvnými partnermi spoločnosti TEHO pre dodávku tepla. Tí ich už potom vyúčtujú jednotlivým domácnostiam,“ povedal Jaroslav Tkáč.

Zdroj: kosice.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie