Správy Samospráva

Obyvateľom z okolia Ružína sa uľaví: Cesta na Opátku dostala nový šat

Provizórna cesta medzi Opátkou a Zlatníkom dostala nový šat. Obyvateľom priľahlých obcí by sa tak malo cestovať bezpečnejšie.

Ilustračný obrázok k článku Obyvateľom z okolia Ružína sa uľaví: Cesta na Opátku dostala nový šat
Zdroj: TASR

Na lesnej ceste medzi obcou Opátka (okr. Košice-okolie) a Zlatníkom pracovníci Správy ciest Košického samosprávneho kraja (SC KSK) 7. marca tohto roku ukončili práce na spevňovaní povrchu. Cesta už nie je uzatvorená, v ďalších dňoch však ešte cestári budú dosypávať krajnice. SC KSK aj naďalej žiada vodičov o opatrnosť pri prejazde a vzájomnú ohľaduplnosť.

Cesta má po uzavretí mosta cez vodnú nádrž Ružín slúžiť na nevyhnutné dopravné spojenie pre obyvateľov Opátky smerom ku Košickej Belej.

„Asfaltovým prekrytím kameniva na úseku dlhom štyri kilometre sa zlepšili podmienky na prejazd vozidiel na účelovej lesnej ceste medzi Opátkou a Zlatníkom. Práce sa začali 28. februára a pre nepriazeň počasia musel byť predpokladaný termín ukončenia, piatok 3. marca, posunutý,“ informovala hovorkyňa predsedu KSK Zuzana Bobriková.

Ďalšie práce sa budú robiť bez uzavretia cesty, obmedzenie bude vyznačené z obidvoch strán zvislými dopravnými značkami.

KSK vyčlenil zo svojho rozpočtu 213.000 eur na zmiernenie dôsledkov mimoriadnej situácie po uzavretí mosta Ružín pre obec Opátka vybudovaním alternatívneho dopravného spojenia. Prejazdnosť v zimnom období zabezpečuje SC KSK.

Keďže účelová lesná komunikácia nemá parametre cesty II. ani III. triedy, môžu ju využívať len vodiči s vozidlami s hmotnosťou do dvoch ton.

Na komunikácii medzi Opátkou a Zlatníkom od decembra pracovníci postupne upravovali terén rýpadlom, vyrovnávali nerovnosti povrchu a robili stavebné úpravy pláne so zhutnením.

Cestári položili podklad hrubého drveného kameniva, asfaltového recyklátu a napokon asfaltom prekryli celý úsek. Zhotovený bol aj priepust, osadené cestné smerové stĺpiky a upravený výjazd na Opátku cez potok.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie