Alexandra Kolínská Hokej

Oceliari dohnali hru až k samostatným nájazdom: Zápas nakoniec rozhodol Spilar!

V druhom kole extraligy sa košickí hokejisti vyznamenali a na svoje konto si pripíšu ďalšie body. Napínavý zápas však ukončil Gabriel Spilar až pri samostatných nájazdoch.

Ilustračný obrázok k článku Oceliari dohnali hru až k samostatným nájazdom: Zápas nakoniec rozhodol Spilar!

Domáci začali veľmi aktívne a v prvých minútach sa hralo najmä pred martinským brankárom Čechom. Počas košickej presilovky v 2. minúte pohrozil domácim Tomáš Klíma, no o pár sekúnd na to gólovo udreli domáci. Po strele Philippa dorazil puk za Čechov chrbát Hrnka a Košice viedli 1:0. Tlak domácich pokračoval aj naďalej, no Martinčania sa osmeľovali čoraz častejšie. V 10. minúte najskôr Illo nepotrestal chybu Drgoňa v rozohrávke, no o štyri minúty neskôr Martinčania vyrovnali. Rýchlu kombináciu prvého útoku zakončil Galamboš – 1:1.

Prvá prestávka rozdelila 64-sekundovú presilovku Martinčanov o dvoch hráčov. V nej mal veľkú šancu Markovič, no v dobrej pozícii pred Hylákom sa rozhodol prihrávať. V 23. minúte hrali presilovku aj domáci a po prihrávke Hrnku dorazil puk do martinskej bránky obranca Černák. O šesť minút neskôr mali početnú výhodu Martinčania, no hneď v jej úvode ušiel do brejku Jenčík, ktorého šancu zmaril Čech. Podobná situácia sa v nevýraznej presilovke hostí zopakovala aj o 40 sekúnd, tentoraz Čecha neprekonal Bartánus. V 32. minúte sa hostia dostali vedenia, keď sa presadil Finsterle. O regulérnosti gólu martinského útočníka sa hlavný rozhodca poradil s videorozhodcom. V 36. minúte netrafil odkrytú bránku domáci Bartánus, ktorému ideálne prihral Hrnka.

V 44. minúte usmernil Cebákovu strelu Hrnka a domáci opäť viedli – 3:2. Martinčania však aj tretíkrát dokázali vyrovnať. V 50. minúte pri ďalšej presilovke hostí, sa k strele dostal Themár a brankár Košíc Hylák nestihol zareagovať. O tri minúty neskôr sa Čech v martinskej bránke vyznamenal pri šanci Biceka. Tretia tretina bola skôr o bojovnosti a väčších streleckých príležitostí ubudlo. V 57. skúsil Čecha spoza bránky prekvapiť Jenčík, no nebol úspešný. Za stavu 3:3 tak zápas dospel do predĺženia. Ani v ňom sa však o víťazovi nerozhodlo a tak museli rozhodnúť samostatné nájazdy. V nich sa presadili Bartoš, Markovič a rozhodujúci premenil Gabriel Spilar.

Hlasy po zápase

Anton Tomko, tréner Košíc: „Tlak, ktorý sme mali do 10. minúty, sme využili nedostatočne. Trikrát sme v zápase viedli a súper trikrát vyrovnal. Nepodarilo sa nám odskočiť na rozdiel dvoch gólov. S Martinom sme dvakrát hrali v príprave a vedeli sme, čo nás čaká. Zvíťazili sme po samostatných nájazdoch a odnášame si dva body. Škoda však úvodu zápasu, v ktorom sme nepridali viac gólov, po ktorých by sme sa mohli upokojiť.“
Daniel Babka, tréner Martina: „Úvod zápasu sme nezachytili, Košice mali výborný pohyb. Potom sme hru vyrovnali. Z nášho pohľadu to bol celkom vydarený zápas. V predĺžení sme mali šancu rozhodnúť, no nezakončili sme dostatočne dôrazne. Každý bod z Košíc sa ráta a sme zaň radi.“
Erik Černák, autor druhého košického gólu: „Prvá tretina bola z našej strany veľmi dobrá. Potom sme prestali hrať svoju hru, Martinčania začali lepšie korčuľovať. Vyústilo to do toho, že sme napokon nezvíťazili v riadnom hracom čase, ale až po samostatných nájazdoch.“
Marek Kolba, autor tretieho martinského gólu: „Prvých desať minút mali Košičania tlak aj preto, že už v úvode sme boli v oslabení. Našťastie nás podržal brankár Jakub Čech. Škoda, že sme zápas nedotiahli do víťazného konca, pretože si myslím, že sme Košičanom boli viac ako vyrovnaným súperom. Škoda však, že prišlo málo divákov.“

HC Košice – MHC Mountfield Martin 4:3 pp a sn (1:1, 1:1, 1:1 – 1:1, 1:0)

Góly: 4. Hrnka, 23. Černák, 44. Hrnka, rozhodujúci samostatný nájazd Spilar – 13. Galamboš, 32. Finsterle, 50. Themár
Zostavy:
HC Košice: Hylák – Cebák, Jánošík, Černák, Štrbák, Drgoň, Philipp, Šeda, Macejko – Lapšanský, Hrnka, Bartánus – Spilar, Bartoš, Jenčík – Bicek, Češík, Sojčík – Hiňďoš, Chovan, Stupka
MHC Mountfield Martin: Čech – Ďatelinka, Matejka, Kolba, Tupý, Smrek, Dvořák, Brcko, Rusina – Markovič, Galamboš, Varga – Themár, Fujerík, Važan – Finsterle, T. Klíma, Suja – L. Klíma, Illo, Jokeľ.