Alexandra Kolínská Hokej

Oceliari napravili rest zo Žiliny: Na domácom ľade porazili vlkov

Košickí hokejisti tentokrát nenechali nič na náhodu a svoje schopnosti prejavovali už od začiatku. Tentokrát si na domácom ľade zmerali sily so Žilinou, ktorá odišla z Košíc bez bodu.

Ilustračný obrázok k článku Oceliari napravili rest zo Žiliny: Na domácom ľade porazili vlkov

Úvod stretnutia patril domácim hráčom a už v 2. minúte preveril Cibuľu z pravej strany Spilar. O minútu neskôr si spoza bránky nakorčuľoval pred bránku Sojčík a bekhendom otvoril skóre duelu. Oceliari pokračovali v útočnej aktivite, najprv Hinďoš tesne minul priestor žilinskej bránky, po ňom Bartoš nechal vyniknúť Cibuľu a v 6. minúte v samostatnom úniku neuspel ani Bicek. Žilinčania boli smerom dopredu jaloví a druhý gól inkasovali v oslabení štyroch proti piatim. Od modrej čiary pálil tvrdo Štrbák, odrazený puk sa dostal k dôraznému Jánošíkovi, ktorý bez problémov upravil na 2:0. Aj v ďalšom priebehu úvodnej dvadsaťminútovky mali opticky navrch Košičania, skórovať sa im však nepodarilo.

Hneď v úvode druhej tretiny sa dostal v oslabení dvakrát do úniku hosťujúci Procházka, ale Hylák si s jeho zakončeniami dokázal poradiť. Košický brankár sa zaskvel aj pri treťom úniku, v 23. minúte si na jeho lapačke „vylámal zuby“ Síkela. Vlci sa tlačili do zakončení, Hylák však kryl ich strelecké pokusy. V 29. minúte prišiel trest v podobe tretieho košického gólu z hokejky Bartánusa, ktorý vyťažil z prihrávky Biceka. O dve minúty neskôr neuspel na opačnej strane v dobrej pozícii Šimko. Ďalší samostatný únik prišiel v 33. minúte Macejko vysunul Jenčíka a ten aj so šťastím zvýšil na pohodlných 4:0. Tri minúty pred koncom druhej dvadsaťminútovky nahradil Cibuľu v bránke hostí Križan a hneď si pripísal úspešný zásah po Hrnkovom zakončení spomedzi kruhov.

V treťom dejstve obidve družstvá pozorne bránili a hrozili po rýchlych protiútokoch. V 45. minúte Síkela nabil na modrej čiare Demelovi, puk z jeho hokejky putoval mimo bránku, ale košický brankár si ho nešťastne zrazil lapačkou do siete – 4:1. Vlci ožili a tlačili sa častejšie do zakončenia, v 47. minúte však Jabrocký v dobrej šanci nedokázal znížiť na rozdiel dvoch gólov. O tri minúty neskôr to skúšal aj Procházka, Hylák opäť predviedol pohotovú lapačku. V 57. minúte už bol prikrátky na dorážku Jabrockého, ktorý spečatil výsledok duelu – 4:2.

Hlasy trénerov

Anton Tomko, tréner HC Košice: „Môžeme byť spokojní s víťazstvom a hrou v prvej tretine, kde sme nevyužili i viacero dobrých príležitostí. Od druhej dvadsaťminútovky sme neviem prečo poľavili a niektorí hráči ma i sklamali svojimi výkonmi.“
Peter Mikula, tréner MsHK Žilina: „Tak ako sme hrali druhú a tretiu tretinu, tak som si predstavoval i úvod duelu, ktorý nám nevyšiel. Zbytočne sme hrali ustráchane a vytvárali defenzívu, ktorá nám v strednom pásme nevychádzala. Od druhej tretiny sme boli aktívnejší, ale znova sa prejavilo to, čo nás dlhodobo trápi a to je nepremieňanie šancí.“

HC Košice – MsHK DOXXbet Žilina 4:2 (2:0, 2:0, 0:2)

Góly: 3. Sojčík (Suja), 8. Jánošík (Štrbák), 29. Bartánus (Bicek, Philipp), 33. Jenčík (Macejko) – 45. Demel (Síkela), 57. Jabrocký (Procházka, Kanko)
Rozhodovali: J. Konc – M. Korba, Tvrdoň
Vylúčení: 2:2
Presilovky: 1:0
Oslabenia: 0:0
Striedania: 41. Stupka zapojil sa do hry – 27. Dolinajec zapojil sa do hry, 37. Križan namiesto Cibuľu