Alexandra Kolínská Hokej

Vo vloženom extraligovom zápase porazili hokejisti HK Orange 20 na ľade úradujúceho majstra HC Košic. Zápas rozhodli až samostatné nájazdy, kedy sa o víťazný gól postaral kapitán mladíkov Patrik Koyš.

Ilustračný obrázok k článku Oceliari si nedokázali poradiť s Orange 20: Zápas rozhodli až samostatné nájazdy

V 3. minúte najskôr Češík neuspel v krátkom úniku, no o pár sekúnd neskôr sa po výbornej prihrávke Cebáka nemýlil Chovan – 1:0. Úvodný gól domácich až príliš upokojil. Hostia umne bránili a do vyložených príležitostí súpera nepúšťali. Mladíkom vyšla v 15. minúte pohľadná ofenzívna akcia a po prihrávkach Skalického a Petráša sa zblízka presadil Sukeľ – 1:1. Tesný náskok mohol domácim vrátiť v 17. minúte Jenčík, no v dobrej pozícii nenamieril presne.

Štastie stálo pri mladíkoch aj v úvode druhej časti, keď Rachůnek v nájazde dvoch proti jednému trafil len žŕdku. Druhý gól nepriniesla ani pekná kombinácia domácich v 28. minúte, na konci ktorej bola strela Philippa. V 31. minúte mladíci nedokázali dostať puk von z vlastného pásma a po prihrávke Bartánusa zblízka skóroval Hrnka – 2:1. Už o pár sekúnd neskôr mohol vyrovnať Lapšanský, ale brankára Okoličányho z trestného strieľania neprekvapil.

Hráči HK Orange vyrovnali v 35. minúte, keď Petráš v presilovke usmernil puk za Melicherčíka. Za spontánneho aplauzu divákov pridali hostia tretí gól už o 55 sekúnd. Vo vlastnom oslabení zakončil únik dvojice Koyš – Sukeľ druhý menovaný – 2:3. Zverenci Ernesta Bokroša mohli pridať ďalší gól v presilovke o dvoch hráčov v 37. minúte, no Koyš v sľubnej príležitosti neuspel.

V tretej časti sa Košičania snažili o vyrovnanie, no viackrát sa museli mať na pozore. Mladíci držali tesný náskok aj po 52. minúte, v ktorej nebezpečne strieľal Bartánus. Prehru domácich v riadnom hracom čase však odmietol práve Bartánus, ktorý počas power play domácich dorazil strelu Rachůneka.

V predĺžení mohol o víťazstve hostí rozhodnúť Koyš, ale zblízka Melicherčíka neprekonal. Počas päťminútového predĺženia sa hralo viac pred brankárom hostí Okoličánym, no ten zmaril viacero pokusov Košičanov. V samostatných nájazdoch rozhodol o víťazstve hostí kapitán Koyš.

Hlasy trénerov

Anton Tomko, tréner HC Košice: „Mladých reprezentantov sme prestrieľali v pomere 47:20. Vytvorili sme si dostatok príležitostí na strelenie gólov, no väčšina z nich ostala nepremenená. Nepremenili sme ani trestné strieľanie a nedali sme ani jeden gól v samostatných nájazdoch. Preto odchádzame iba s bodom. Reprezentantom prajem, aby sa im na blížiacom sa šampionáte do 20 rokov darilo a aby takúto efektivitu ukázali aj tam.“
Ernest Bokroš, tréner HK Orange 20: „Chlapci nás dnes potešili výsledkom a aj predvedenou hrou. Pre nás je tento výsledok príjemným prekvapením, keďže sme nečakali, že by sme s Košicami uspeli. Základom víťazstva bolo to, že sme po dlhšom čase dokázali dať niekoľko gólov. Bola to pre chlapcov veľká vzpruha, pretože najväčším problémom tohtoročnej ‚dvadsiatky‘ je práve strieľanie gólov. Škoda záveru, v ktorom sme siahali na tri body, ale sme radi aj za takýto výsledok.“

HC Košice – HK SR 20 3:4 pp a sn (1:1, 1:2, 1:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 3. Chovan (Štrbák, Cebák), 31. Hrnka (Bartánus), 59. Bartánus (Rachůnek) – 15. Sukeľ (Petráš, Skalický), 34. Petráš (Kabáč, Skalický), 35. Sukeľ (Koyš), rozh. sam. náj. Koyš
Rozhodovali: Jura – Bogdaň, Rovenský
Vylúčení: na 2 min: 8:7, navyše Štrbák (Košice) 10 min. za nešp. správanie
Presilovky: 0:1
Oslabenia: 0:1
2995 divákov

Zostavy hráčov

HC Košice: Melicherčík – Cebák, Štrbák, Macejko, Philipp, Drgoň, Jánošík – Bartánus, Hrnka, Rachůnek – Bicek, Bartoš, Jenčík – Sojčík, Češík, Lapšanský – Stupka, Chovan, Suja – Hiňdoš
HK Orange 20: Okoličány – Hochel, Bačík, Pavúk, Jendrol, Fekiač, Rosandič, Mendrej – Petráš, Kabač, Skalický – Briestenský, Sukeľ, Koyš – Michálek, Gilák, Tábi