Zdroj: TASR/František Iván

Oceliari už zarezávajú na ľade! Pozrite si ROZPIS prípravných zápasov, FOTO, VIDEO

Hráči HC Košice majú za sebou prvý tréning na ľade. Kto bude v novej sezóne obliekať košický dres?

Hokej
Hokej

Oceliari už zarezávajú na ľade! Pozrite si ROZPIS prípravných zápasov, FOTO, VIDEO

Hráči HC Košice majú za sebou prvý tréning na ľade. Kto bude v novej sezóne obliekať košický dres?

Zdroj: TASR/František Iván

Hokejisti HC Košice v pondelok (2. 8.) odštartovali spoločnú prípravu na sezónu 2021/2022 v Crow Aréne. Fínsky tréner Kalle Kaskinen bude mať kompletný tím k dispozícii až v stredu, dovtedy jeho zverenci absolvujú popri tréningových jednotkách aj testy a zdravotné prehliadky.

Motiváciou storočnica

Oceliarov čakajú v prípravnom období dva turnaje, vítaným spestrením bude najmä zahraničný v Salzburgu. Košičania sa v Rakúsku stretnú s Mníchovom a s jedným z dvojice Salzburg – Liberec. Prípravu im spestrí aj turnaj, ktorý organizujú spoločne s michalovskou Duklou. Na ňom sa v domácom prostredí predstavia proti Ľjubľane, Miškovcu a Slovanu Bratislava.

„Turnaj a sústredenie budú príležitosť spoznať nových hráčov a nastaviť si pravidlá v kabíne. Verím, že si to užijeme a položíme základný kameň budúcej sezóny. Čakajú nás špičkové kluby, ktoré pravidelne hrajú o najvyššie priečky vo svojej lige aj v Lige majstrov. Pre náš formujúci sa tím to bude krst ohňom, ale práve takéto skúšky a zápasy nás posunú vpred,“ povedal športový manažér HC Košice Gabriel Spilar pre klubovú stránku.

Oceliari chcú v prípravnom období vyladiť formu na extraligovú sezónu 2021/2022, v ktorej si pripomenú sto rokov hokeja v Košiciach a zároveň 60. výročie založenia klubu. Zároveň chcú napraviť svoje renomé z nedávnych sezón, keďže v semifinále nehrali od roku 2016. V pandémiou ovplyvnenom ročníku 2020/2021 vypadli v predkole play off, no vedenie klubu zmenami v kádri naznačilo vyššie ambície.

Rozpis prípravných zápasov

14. august: Košice – EHC Red Bull Mníchov /20.30/ – turnaj v Salzburgu

15. august: Salzburg/Liberec – turnaj v Salzburgu

19. august: Košice – HK SŽ Olimpija Ľjubľana /16.00/ – turnaj v Košiciach/Micha­lovciach

20. august: Košice – DVTK Jegesmedvék Miškovec /16.00/ – turnaj v Košiciach/Micha­lovciach

22. august: Košice – Slovan Bratislava /14.00/ – turnaj v Košiciach/Micha­lovciach

3. september: iClinic Bratislava Capitals – Košice /18.00/

Prvé kolo TIPOS extraligy 2021/2022 je na programe 24. septembra. Súperom HC Košice bude HK Nitra.

Viac správ zo športu

So slovenskými brankármi

Do tímu pribudlo viacero skúsených hráčov a zmeny sa dotkli všetkých postov. Vrátane kľúčového brankárskeho, ktorý obsadia Dominik Riečický a Andrej Košarišťan, ktorý sa vrátil po sezóne v Kladne. „Spoločne s Markom Milým sme mali Dominika a Andreja na našom "skauting liste“ úplne hore. Preto sme nadšení, že máme oboch a sme s touto voľbou spokojní. Išlo nám aj o to, aby sme mali v tradičnom slovenskom klube dvoch slovenských brankárov. V dnešnej dobe to nie je jednoduché, no išlo nám o to a napokon sa to aj podarilo,"povedal tréner brankárov Dušan Strharský.

Košarišťan bol počas sezóny 2019/2020 brankárska jednotka oceliarov, ale aj jeho o dva roky starší kolega medzičasom presvedčil o svojich kvalitách. „Máme vyrovnanú brankársku dvojicu. "Riči“ (Riečický, pozn.) ukázal, že môže byť brankárska jednotka. Myslím si, že momentálne to majú päťdesiat na päťdesiat a uvidíme, komu to lepšie pôjde. „Košo“ má u nás určitú históriu zo sezóny 2019/2020. Myslím si, že obaja sa môžu popasovať o pozíciu v bránke, čo môže byť zaujímavé aj pre fanúšikov," dodal Strharský.

Útočný líder zostáva

V kádri košického tímu ostalo po sezóne 2020/2021 viacero ofenzívnych lídrom vrátane najlepšieho strelca tímu Pavla Klhůfeka. Ten si 31 gólmi vytvoril osobné maximum a napriek záujmu iných klubov pokračuje v Košiciach.

„S vedením košického klubu sme sa rozprávali už pred play off. V tej chvíli bola neistá situácia, čo vyplývalo aj z pandémie. Sezónu som mal dobrú, ale nepreceňoval by som to. Play off sa mi príliš nevydarilo a hodnotenie tímu vždy závisí práve od výsledku v play off. Tam sme neboli úspešní. Dúfam, že tentoraz to bude tak, že aj keď dám menej gólov, tak budeme v play off ďalej. Kvalita, talent a potenciál tohto tímu sú obrovské. Verím, že výsledky budú lepšie než v minulom ročníku a že my hráči potvrdíme to, pre čo nás angažovali,“ povedal Klhůfek.

Hoci na klubovej úrovni pôsobisko nezmenil, medzi sezónami predsa len absolvoval jeden prestup – do stavu manželského. „Svadba bol pre mňa veľký míľnik a tak sa moje medzisezónne obdobie točilo okolo príprav na novú sezónu, ale aj na svadbu. Našťastie všetko dobre dopadlo a prialo nám aj počasie. S manželkou sme už boli 7 rokov spolu a teraz sme svoj zväzok spečatili,“ prezradil.

Článok pokračuje pod fotogalériou.

Prvý tréning HC Košice na ľade
11
Galéria
Zdroj: TASR/František Iván

Nové posily

Viacerí hráči si v novej sezóne odkrútia v košickom drese premiéru. Patrí k nim aj 25-ročný obranca Ladislav Romančík, ktorý sa po troch sezónach v českej extralige, resp. v IHL (Bratislava Capitals) vráti do najvyššej slovenskej súťaže. „Po sezóne som mal nejaké ponuky aj zo zahraničia, ale košická ma najviac zaujala. Páčila sa mi komunikácia s manažérom (Gabrielom Spilarom, pozn.) a keďže som na košický klub počul iba to najlepšie, tak som sa rozhodol prijať ponuku z HC. Mal som zaujímavú ponuku zo severu Európy, ale dal som na vnútorný hlas, ktorý vravel, že mám ísť do Košíc,“ povedal Romančík.

Teší sa aj na novú skúsenosť pod fínskymi trénermi. „Hral som už pod švédskymi trénermi, ale pod fínskymi ešte nie. Určite budú vyžadovať disciplínu a aj korčuliarsku náročnosť. Verím, že prinesú veľkú trénerskú kvalitu, aby sme mali čo najlepšiu sezónu,“ uviedol Romančík.

Do kádra Košíc pribudlo viacero známych aj úplne nových mien. Dres oceliarov bude opäť obliekať okrem brankára Košarišťana aj Marek Bartánus a Eduard Šedivý, ktorí prišli z Michaloviec a Marek Slovák, ktorý v minulej sezóne obliekal dres Nitry. Premiéru v Košiciach zažije okrem Romančíka aj Patrik Rogoň z Nových Zámkov. Pribudli aj zahraničné posily, Allan McPherson (Zvolen), Vadim Pereskokov (Nižnij Novgorod), Colton Saucerman a Kevin Tansey (obaja HC Innsbruck).

Káder HC Košice

Brankári: Andrej Košarišťan, Dominik Riečický

Obrancovia: Jakub Cibák, Radek Deyl, Miroslav Novota, Ladislav Romančík, Colton Saucerman (USA), Eduard Šedivý, Kevin Tansey (Kan.)

Útočníci: Marek Bartánus, Martin Belluš, Michal Chovan, Juraj Eliaš, Frič, Matúš Havrila, Oliver Jokeľ, Andrej Kiss, Pavel Klhůfek (ČR), Adam Lapšanský, Allan McPherson, Juraj Milý, Samuel Nagy, Vadim Pereskokov (Rus.), Martin Réway, Patrik Rogoň, Marek Slovák, Lukáš Vaculík

Aktuálne správy zo Slovenska

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín