Alexandra Kolínská Hokej

Prvý zápas, pod vedením nového kouča Petra Oremusa, sa košickým hokejistom na domácom ľade vydaril. Tréner Oremus sa však na výkon jeho zverencov pozerá a hodnotí zápas reálne.

Ilustračný obrázok k článku Oceliari zdolali Poprad na domácom ľade: Tréner Oremus však zápas zhodnotil prísne!

Domáci hráči začali derby stretnutie s Popradom v Steel aréne aktívne a trvalo im päť minút, kým sa zapísali do streleckej listiny. V presilovej hre napriahol od modrej čiary kapitán Štrbák a strelou k ľavej žrdi popradskej bránky otvoril skóre duelu – 1:0. O tri minúty neskôr mali početnú výhodu hostia, Bicek im vypichol puk, dostal sa do úniku, ale v stopercentnej šanci Kostúra neprekonal. V 10. minúte Boltun zblízka ani na dvakrát Melicherčíka neprekonal a rovnako v 12. minúte pochodil na opačnej strane domáci obranca Jánošík. Oceliari zvýšili svoje vedenie už o minútu neskôr, keď sa Sojčík „preštrikoval“ až pred bránku hostí, Kostúr jeho strelu vyrazil, no odrazený puk už Bicek poslal do odkrytej časti popradskej bránky. Dve minúty pred koncom úvodnej tretiny mal gól na hokejke Popradčan Sýkora, Melicherčík aj so šťastím jeho strelu kryl.

Na začiatku druhej dvadsaťminútovky mali hosťujúci hráči k dispozícii minútovú presilovú piatich proti trom, ale Melicherčík si z ich zakončeniami poradil. Obidve družstvá dobre korčuľovali, napádali sa vysoko pri rozohrávke a každú chybu sa snažili zakončiť strelou. V polovici stretnutia sa Popradčania usadili v tretine súpera, ale aktívny Sýkora ani na trikrát nedokázal prekonať pozorného košického brankára. Kamzíci pokračovali v útočnej aktivite, no domáci hráči dobre prehusťovali priestor pred svojím brankárom a hrozili z protiútokov. V 35. minúte po Hrnkovej prihrávke vystrelil bez prípravy Bicek, Kostúr však podržal svoj tím. O dve minúty neskôr sa domáci hráči ocitli v prečíslení dvoch proti jednému, Rachůnek vyzval k zakončeniu Lapšanského, ale blafákom Kostúra neprekonal. V závere druhej tretiny preverili Melicherčíkovu pozornosť Boltun s Fabianom, ale ten sa nenechal prekvapiť.

Poprad sa pokúšal o korigovanie stavu Rapáčova strela hneď z úvodu tretieho dejstva a ani Paločkovo zakončenie v 43. minúte si nenašli cestu do košickej bránky. V ďalšom priebehu sa hra ešte zrýchlila, zvádzali množstvo osobných súbojov a do zakončenia sa dostávali iba sporadicky. V 53. minúte sa oceliari znova dostali do prečíslenia dvoch proti jednému, ale Hrnka nechal vyniknúť iba Kostúra. Zahrmelo na opačnej strane o dve minúty neskôr, keď sa v spleti tiel podarilo dostať puk za Melicherčíkov chrbát Hvilovi – 2:1. V závere stretnutia Popradčanom nevyšla hra bez brankára a osud stretnutia spečatil Jenčík – 3:1.

Hlasy trénerov

Peter Oremus, tréner Košíc: „Našu hru si predstavujem tak, ako sme hrali v prvej tretine, agresívne, že budeme korčuľovať, strieľať na bránku a zakončovať. Samozrejme, potom sa to vytratilo, pretože počet vylúčení nemôže byť takto vysoký, ako bol a to nás zabrzdilo. Napriek tomu sme mali v druhej tretine dvakrát situáciu 2 proti 1 bez streľby, kde streľba musí byť. Hrali sme proti veľmi kvalitnému družstvu a ja som vďačný za tri body.“

Milan Jančuška, tréner Popradu: „V dnešnom zápase rozhodla prvá tretina, kde boli Košice aktívnejšie, dali gól z presilovky a po našej chybičke. Druhú a tretiu tretinu sme boli lepší, mali sme viac z hry, veľa šancí. Nevyužili sme presilové hry, ktorých sme mali dostatok a to rozhodlo.“

HC Košice – HK Poprad 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)

Góly: 5. Štrbák (Spilar), 13. Bicek (Sojčík), 60. Jenčík (Bartoš, Philipp) – 55. Hvila (Rapáč, Štals)
Rozhodovali: D. Konc, J. Konc – Sčensný, Smrek