Alexandra Kolínská Hokej

Oceliari zvíťazili aj v druhom prípravnom zápase: Rozhodol až Jenčíkov nájazd

Druhý prípravný zápas odohrali Oceliari na domácom ľade. Majstrovské HC Košice si až po nájazdoch poradili v Steel aréne s HKM Zvolen.

Ilustračný obrázok k článku Oceliari zvíťazili aj v druhom prípravnom zápase: Rozhodol až Jenčíkov nájazd

Prvú tretinu boli aktívnejší domáci Košičania, po góle Šoltésa v tretej minúte viedli 1:0. Druhú tretinu však Zvolenčania zabojovali a podarilo sa im za Melicherčíkov chrbát poslať až dva góly a tak otočili skóre na 1:2. Navyše pred koncom tretiny si nováčik Dudáš vypýtal 10 minút za nešportové správanie. Počas poslednej tretiny sa v 51. minúte podarilo košickým hokejistom vyrovnať, vďaka Hrnkovmu presnému zásahu.

Predĺženie o víťazovi prípravného zápasu nepomohlo rozhodnúť a tak prišli na rad samostatné nájazdy, ktoré rozhodol Jenčíkov gól. Oceliari tak vyhrali aj druhý prípravný zápas, tentokrát 3:2 na samostatné nájazdy.

„Každé víťazstvo človeka teší, aj to dnešné. Samozrejme, hrali sme na štyri päťky, takže tá vyťaženosť hráčov bola maximálna. Technické nedostatky na začiatku každej sezóny sú, ale uprieť chlapcom snahu do konca zápasu nebolo treba a preto sme slávili víťazstvo,“ povedal k zápasu tréner HC Košice Peter Oremus.

HC Košice – HKM Zvolen 3:2sn (1:0, 0:2, 1:0 – 0:0, 1:0)

Góly: 3. Šoltés (Hričina, Boltun), 51. Hrnka (Bortňák, Lelkeš), rozhodujúci nájazd Jenčík – 26. T. Klíma, 40. Juraško (Bagin).
Vylúčenia: (2 min.): 2:6, navyše Dudáš (Košice) 10 minút za nešportové správanie
Presilovky: 0:1
Oslabenia: 0:0

Zostavy hráčov

HC Košice: Melicherčík (Riečický) – Slovák, Štrbák ©, Cebák, Dudáš, Pavúk, Macejko, Šedivý, Hreha – Jenčík, Bartoš, Lapšanský – Hrnka, Bortňák, Lelkeš – Sojčík, Chovan, Češík – Hričina, Boltun, Šoltés.

HKM Zvolen: Baroš (Petrík) – Bagin, Juraško, Krejčí, Andersons, F. Fekiač, Habšuda, Hataš, Howden – Kentoš, Brabenec ©, Žilka – Ďaloga, T. Klíma, Škvaridlo – Klhůfek, B. Mráz, J. Jurík – Missenjov, V. Fekiač, L. Klíma.