Alexandra Kolínská Hokej

Oceliarom šťastena nepriala: Na domácom ľade podľahli Piešťanom

Prvú prehru v riadnom hracom čase majú hokejisti Košíc za sebou. Po prvom góle ostali natoľko rozladení, že sa už nedokázali ubrániť nátlaku hosťom z Piešťan.

Ilustračný obrázok k článku Oceliarom šťastena nepriala: Na domácom ľade podľahli Piešťanom

Hráči Piešťan začali tón zápasu udávať od prvých sekúnd. Už v 16. sekunde sa po nedôraze obrancov Košíc efektným blafákom presadil Konečný. Domáci zostali zaskočení a o dve minúty neskôr prestrelil Hyláka aj ďalší ex-Košičan Pašek. O pár sekúnd na to mohol znížiť Lapšanský, no po individuálnej akcii zakončil len do bočnej konštrukcie Rybárovej bránky. Sojčík s Češíkom v 7. minúte síce nepretlačili puk do piešťanskej bránky, no druhý menovaný o sedem minút neskôr predsa len zblízka znížil – 1:2. Ten istý hráč mohol o tri minúty aj vyrovnať, no osamotený medzi kruhmi nenamieril presne. Košičania boli v úvodnej tretine strelecky aktívnejší, no do veľkých šancí ich obrana „havranov“ nepúšťala.

Domáci sa snažili o vyrovnanie, no narážali na dobre organizovanú defenzívu hostí. V 26. minúte nevyrovnal ani Bartoš, ktorý sa ocitol sám pred Rybárom. V polovici druhej časti mohli hostia pridať tretí gól, no Kutálek strieľal po Pašekovej prihrávke len do pozorného Hyláka. Na opačnej strane zmaril Rybár šancu mladíka Černáka, ktorý sa v 33. minúte natlačil pred bránku. O štyri minúty neskôr mali domáci šťastie, keď Klempa neprepasíroval puk do Hylákovej bránky. V závere druhej časti prišli veľké chvíle piešťanského útočníka Dušana Pašeka. Ten najskôr v 39. minúte využil prihrávku Holoviča a v ďalšej minúte sa už po asistencii Kutáleka radoval z hetriku – 1:4.

Snaha Košičanov bola viditeľná aj v úvode tretej časti no Piešťanci nepoľavovali v aktívnej obrane. V 46. minúte prekonal striedajúceho Melicherčíka Kutálek a o pár sekúnd neskôr zlyhal v dobrej pozícii Klempa. Hernú pohodu hostí demonštroval v 50. minúte brankár Rybár, ktorý Šedovu strelu zmaril efektným „semaforom.“ Hostia si už do konca zápasu ustrážili pohodlný náskok a hoci na strely prehrali 26:49, odviezli si z Košíc presvedčivé víťazstvo.

Hlasy trénerov

Anton Tomko, tréner HC Košice: „Odohrali sme štvrtý zápas za posledných sedem dní a bolo to cítiť. Súpera sme prestrieľali, no takmer nič nám tam dnes nepadlo. Súperovi gratulujem k peknému výsledku a my sa musíme oprášiť a ísť ďalej. Dušanovi Pašekovi gratulujem k vydarenému zápasu a ukazuje sa, že mu zmena prostredia pomohla.“
Roman Sýkora, tréner ŠHK 37 Piešťany: „V kútiku duše sme dúfali, že budeme prvé mužstvo, ktoré Košice zdolá v riadnom hracom čase. Chalani boli správne nabudení. Vedeli sme, že musíme byť efektívni, ak chceme zvíťaziť. Košice nás v prvej tretine zasypali viac než dvadsiatimi strelami, no podržal nás brankár Patrik Rybár. V druhej tretine sa nám podarilo gólovo sa odpútať od domácich a v tretej časti sme pridali piaty gól. Pochváliť musím však nielen Rybára či Dušana Pašeka, ale celý tím, ktorému ďakujem za skvelý výkon a za to, že si z Košíc odnášame cenné tri body.“

HC Košice – ŠHK 37 Piešťany 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)

Góy: 14. Češík (Chovan, Sojčík) – 1. Konečný (Mišura, Klempa) 3. Pašek (Haring, Vaculín), 39. Pašek (Holovič, Bučka), 40. Pašek (Kutálek), 46. Kutálek
Rozhodovali: J. Konc – Bednár, Rovenský
Vylúčení: 3:3 na 2 min., navyše Lapšanský (Koš.) 10 min. za nešp. správ.
Presilovky: 0:0
Oslabenia: 0:0
2270 divákov

Zostavy a striedania:

HC Košice: Hylák (41. Melicherčík) – Cebák, Jánošík, Černák, Štrbák, Drgoň, Philipp, Šeda, Macejko – Bartánus, Hrnka, Lapšanský – Spilar, Bartoš, Jenčík – Chovan, Sojčík, Češík – Hiňďoš, Kolena, Stupka
ŠHK 37 Piešťany: Rybár – Škadra, Šedivý, Rais, Brňák, Valjent, Cuník, Bučka, Srnec – Klempa, Mišura, Konečný – Kutálek, Pašek, Holovič – Toman, Peško, Lichanec – Haring, Vaculín