Je to tam teraz oveľa krajšie: V mestskej časti Juh pribudli nové stromy, aj lavičky
Zeleň pomáha so znižovaním teploty ovzdušia, a to o dva až osem stupňov, taktiež pomáha so zachytávaním dažďovej vody a zlepšovaním kvality ovzdušia.

V mestskej časti Košice-Juh pribudli nové stromy, rastliny aj lavičky. Ako informovalo mesto Košice, o výsadbu sa postarala Správa mestskej zelene v Košiciach, realizovaná bola v rámci projektu „Zeleň pripravená na klimatické zmeny“.
Ten bol financovaný s podporou Environmentálneho fondu, celkové náklady na projekt boli čosi vyše 17 500 eur.
Žena v Spišskej Novej Vsi odišla z nemocnice iba v plachte: Opustila ju cez okno
Divoké počasie na východe: V časti obce Mlynky sa zosunula pôda, mala narušiť vozovku
„S cieľom zmierniť dopady klimatických zmien a zlepšiť kvalitu života obyvateľov sme v rámci projektu s podporou Environmentálneho fondu zrealizovali výsadbu novej zelene v okolí Jantárovej a Palárikovej ulice," informovala Správa mestskej zelene. Na Juhu tak pribudlo 34 vzrastlých stromov a 26 kusov popínavých rastlín.
Kôš a lavičky
Ide o rastliny, ktoré sú odolné voči suchu a lepšie dokážu zvládnuť meniace sa klimatické podmienky. Zlepšila sa aj vybavenosť verejného priestoru. Správa mestskej zelene doplnila päť lavičiek, aj smetný kôš.
„Týmto krokom sme reagovali na problém prehrievania spevnených plôch, ktoré tvoria tzv. tepelné ostrovy – oblasti, kde sa teplota v lete výrazne zvyšuje a negatívne vplýva najmä na zraniteľné skupiny, ako sú deti a seniori," uviedla Správa mestskej zelene.
Ako ozrejmila, zeleň pomáha so znižovaním teploty ovzdušia, a to o dva až osem stupňov, taktiež pomáha so zachytávaním dažďovej vody a zlepšovaním kvality ovzdušia.
„Novovytvorený zelený koridor prispeje k regulácii mikroklímy, ekologickej stabilite a celkovému estetickému aj psychologickému zlepšeniu prostredia," uzavrela Správa mestskej zelene v Košiciach.