Veronika Ondo-Cholewová Samospráva

Atraktívne plány Michaloviec: Cyklotrasa od centrálnej mestskej zóny až k Šírave

Mesto má atraktívne plány. Vízia mesta je vytvorenie cyklotrasy od centrálnej mestskej zóny s možnosťou napojenia na plánovanú cyklotrasu okolo Šíravy.

Ilustračný obrázok k článku Atraktívne plány Michaloviec: Cyklotrasa od centrálnej mestskej zóny až k Šírave
Zdroj: TASR

Mesto Michalovce chce v budúcnosti vybudovať cyklotrasy od centrálnej mestskej zóny až k Bielej hore v Michalovciach. V plánoch myslia aj na peších turistov.

Pre peších aj cyklistov

Obsahom plánovaného projektu mesta je vytvorenie cyklotrasy od centrálnej mestskej zóny (CMZ) cez Ulicu partizánsku smerom na nový mestský cintorín v lokalite Biela hora s možnosťou napojenia na plánovanú cyklotrasu okolo Zemplínskej šíravy.

Mesto má v pláne v súvislosti s cyklotrasou aj výmenu existujúcej lávky pri Kostolnom námestí pre peších za novú širšiu lávku pre peších aj cyklistov. Zároveň chce radnica napojenie na existujúcu cyklotrasu v CMZ.

Verejné osvetlenie

V plánoch budúcej cyklotrasy mesto Michalovce myslí aj na dopravné značenie existujúcich spevnených komunikácií na Ulici partizánskej. V metropole Zemplína by chceli vybudovať cyklochodník od ukončenej zástavby rodinných domov Ulice partizánskej až po koniec katastra Stráňany v lokalite Biela hora.

„Jednou z možností je napojiť sa v tomto bode na plánovanú cyklotrasu okolo Zemplínskej šíravy,“ informuje mesto. Vízia zahŕňa aj zatrúbnenie existujúcej priekopy a vytvorenie verejného osvetlenia.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Michaloviec a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM