Rôzne

Bude mať vyše 2,5-kilometra. Michalovce sa pripravujú na výstavbu nového cyklochodníka

V Michalovciach plánujú rozšírenie infraštruktúry pre cyklistov výstavbou nového cyklistického chodníka.

Ilustračný obrázok k článku Bude mať vyše 2,5-kilometra. Michalovce sa pripravujú na výstavbu nového cyklochodníka
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

Projekt, ktorý zahŕňa viac ako 2,5 kilometra dlhý úsek, získal stavebné povolenie a radnica začala obstarávanie na jeho zhotoviteľa. Marcela Andréová z tlačového referátu mesta uviedla, že nový cyklochodník bude nadväzovať na existujúce trasy v meste.

Mesto podalo v januári 2024 žiadosť na finančnú podporu z plánu obnovy a odolnosti. „Súčasne sme vyhlásili verejné obstarávanie s cieľom urýchliť výstavbu cyklotrasy v prípade podpory nášho projektu,“ uviedla Andréová s tým, že verejné obstarávanie prebieha, preto zatiaľ nekonkretizujú, aké finančné náklady s týmto projektom očakávajú.

Plánovaná cyklotrasa Hollého – Okružná – Štefánikova nadväzuje na existujúcu cyklotrasu v centrálnej mestskej zóne (CMZ) a súčasne na vytvorenú cyklotrasu CMZ – Partizánska Biela hora.

„Cyklotrasa bude tvoriť základnú zokruhovanú kostru cyklosiete na uliciach Hollého a Okružnej, pričom značenú cyklotrasu na Štefánikovej ulici chceme nahradiť samostatnou cyklotrasou,“ spresnila Andréová.

Okrem cyklochodníka v dĺžke 2637,40 metra zahŕňa projekt aj sadové úpravy a drobnú architektúru vrátane odpadkových košov na separovaný zber. Plánovaná je inštalácia cyklosčítačov, ktoré poskytnú mestu prehľad o využívaní trasy po jej dokončení.

Cyklotrasa bude doplnená o cykloprístrešky pri troch základných školách, čím vznikne 72 nových stojísk pre bicykle a kolobežky.

Foto: ilustračné

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM