Kultúra

Čo? Kedy? Kde? Ťahák do vášho telefónu k Zemplínskemu jarmoku

Zemplínsky jarmok už klope na dvere. Majte vždy poruke dôležité informácie k nemu. Lepší ťahák v mobile, ako papier vo vrecku...

Ilustračný obrázok k článku Čo? Kedy? Kde? Ťahák do vášho telefónu k Zemplínskemu jarmoku
Foto: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

50. Zemplínsky jarmok sa v Michalovciach uskutoční v dňoch 16. až 17. augusta 2019, teda od piatku do soboty. A aby ste boli vždy v absolútnom obraze, pripravili sme pre vás nasledujúci prehľad.

Kde sa budú nachádzať stánky?

Predaj sa uskutoční tradične na Obchodnej ulici. Stánky s občerstvením budú na návštevníkov čakať v druhej časti Obchodnej ulice. Otvorených bude 120 predajných stánkov a občerstvenie ponúkne takmer 20 predajcov.

Predajné stánky s rôznym sortimentom budú otvorené od piatka do soboty na Obchodnej ulici a Ulička remesiel pri mestskom kultúrnom stredisku tiež do soboty.

Ako a kde bude prebiehať kultúrny program?

Slávnostné otvorenie Zemplínskeho jarmoku bude v piatok o desiatej za zvukov hymny mesta. Atmosféru dotvorí spevácka skupina Folklórneho súboru Zemplín. Program na tribúne bude pokračovať klaunsko-žonglérskou šou Divadelný svet. O trinástej hodine otvoria výstavu drobnochovateľov a od 15.00 hod. je pripravený pouličný sprievod na cyklokáre v réžii Divadla Actores z Rožňavy.

Ťahákom jubilejného ročníka Zemplínskeho jarmoku sú dve formácie. O 17.00 hod. je priestor na tribúne pri mestskom úrade vyhradený pre prešovského funky-jazzového saxofonistu Mária „Gapa“ Garberu v jeho Gapa funky sax show.

No a povestnou čerešničkou na torte bude obľúbená slovenská kapela No Name. Na tribúne to roztočia o 19.30 hod. a ich koncert bude bodkou za piatkovým programom.

Je pripravený ešte iný špeciálny sprievodný program?

Ani tento rok nemôže chýbať obľúbený Medzinárodný zraz sveta motocyklov. Nadšenci dvojkolesových strojov sa zídu na Námestí slobody, kde verejnosť bude mať možnosť pokochať sa krásou najrôznejších druhov motoriek. Prejazdom cez námestie v piatok o 18.00 hod. motorkári odštartujú svoju spanilú jazdu, ktorá bude pokračovať z Michaloviec na Zemplínsku šíravu.

Aký bude program v sobotu?

Po celý deň v sobotu bude na parkovisku pri MsKS pripravená Ulička remesiel spolu s tvorivou dielňou pre deti, už ako neodmysliteľná súčasť michalovských jarmokov. Bude aj vesmírne dobrodružstvo Astro show v prenosnom planetáriu priamo na námestí. Ide o nafukovaciu kupolu, v ktorej budete mať možnosť dozvedieť sa niečo o planétach našej Slnečnej sústavy a pozrieť sa do sveta čiernych dier.

Sobotňajší program prinesie aj hudobné koncerty skupín Pubkings, Ladies and Genitals či Heľenine oči. Pre fanúšikov duchovnej hudby je od 18.00 hod. v Evanjelickom kostole na Masarykovej ulici pripravený koncert Speváckeho zboru Antonína Tučapského z Vyškova.

Pozrite si zábery z jarmoku z minulého ročníka v našom videu nižšie.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Michaloviec a okolia.

Video: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM