Rôzne

Čo našich čitateľov zaujalo najviac? Pozrite si najčítanejšie články celého týždňa

Urobte si rýchly spravodajský prehľad. Prinášame vám články z Michaloviec a okolia, ktoré našich čitateľov počas tohto týždňa zaujali najviac.

Ilustračný obrázok k článku Čo našich čitateľov zaujalo najviac? Pozrite si najčítanejšie články celého týždňa
Zdroj: Dnes24.sk

Prírodné divadlo na Zemplíne

Počas týždňa vás najviac zaujal článok týkajúci sa vítania žeriavov popolavých na Zemplíne. Sťahovavé vtáky tu počas jarnej migrácie vytvárajú neobyčajné prírodné divadlo.

Navštívili ste už Bocianopolis?

Neobyčajnou atrakciou sa môže pochváliť zemplínska obec. Hniezdi tam najväčšia kolónia bociana bieleho široko-ďaleko. Reč je o dedine s názvom Zemplínske Hradište v Trebišovskom okrese, ktorú miestni nazývajú i Bocianopolis. A v týchto dňoch tam prileteli z Afriky prvé bociany. Podľa starostu obce Jána Oláha v tomto roku sa objavili skôr ako zvyčajne.

Živnostníčka zo Zemplína

Eva dala vo svojej dielni na Zemplíne prácu 33 ľuďom so zdravotným postihnutím. Úspešná živnostníčka neunikla pozornosti a získala prestížne ocenenie.

Zaujímavosti na michalovských múroch

Viacerým z nás na ne už len málokedy padne zrak, no sú na nich zaujímavé informácie, ktoré si je dobré pripomínať a nezabúdať na ne. Hovoríme o pamätných tabuliach, ktoré sa nachádzajú na niektorých múroch budov v Michalovciach. Nechajte sa vtiahnuť na potulky konkrétne našim centrom a pozrite si bližšie, čo môžete zočiť na jednotlivých tamojších pamätných tabuliach.

Festival na Šírave

Tretí ročník festivalu na Šírave obohatí kapela, ktorej najväčšie hity pozná celý svet. A celkom určite aj vy. Organizátori Amfik Šírava festu prezradili ďalšie meno, na ktoré sa môžete tešiť počas tohto ročníka spomínaného hudobného podujatia. Zoznam účinkujúcich doplnila svetoznáma kapela.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Michaloviec a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24/TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM