Samospráva

Dlho očakávaná modernizácia zimného štadióna: Zaujímavé informácie priamo z radnice

Prinášame vám bližšie informácie o dlho očakávanej rekonštrukcii a dostavbe zimného štadióna v Michalovciach.

Ilustračný obrázok k článku Dlho očakávaná modernizácia zimného štadióna: Zaujímavé informácie priamo z radnice
Zdroj: TASR

Medzi Michalovčanmi v ostatnom období rezonuje téma zimného štadiónu. Radnica poskytla bližšie informácie a priblížila obyvateľom mesta, ako budú práce ďalej pokračovať a čo sa už stihlo urobiť.

Nepredvídané práce

Rekonštrukciu michalovského zimáku mesto pripravovalo už od roku 2014, kedy sa uskutočnilo verejné obstarávanie na jeho modernizáciu. Radnica uviedla, že za ten čas došlo k zmenám na technickom stave jednotlivých stavebných konštrukcií a zariadení, poškodeniu omietok, stropov a sadrokartónových podhľadov. Doplnila, že pri realizácií sa zistili chybné rozvody vody a kanalizácie.

„Vplyvom zatekania nástupných terás, ktoré sú bez zastrešenia, došlo k značnému poškodeniu obvodového muriva a fasád, preto je nevyhnutné urobiť novú fasádu aj na I. nadzemnom podlaží,“ informovalo mesto a dodalo, že na nástupnom schodisku na tribúnu B a na terase je z hľadiska bezpečnosti potrebné zrealizovať nové zábradlie. „Ide o vynútené a nepredvídané práce, ktoré si vyžiadajú cca 250 tisíc eur,“ uviedli z mestského úradu.

Nové obstarávanie

V pôvodnom pláne rekonštrukcie sa podľa magistrátu neuvažovalo s obnovou elektroinštalácie v celom objekte. „Nakoľko je však technický stav ELI rozvodov nevyhovujúci a tieto rozvody budú následne pri rekonštrukčných prácach zakryté, je potrebné spraviť nové rozvody elektroinštalá­cie,“ uviedlo mesto, ktoré doplnilo, že z technického ale aj estetického hľadiska je potrebné urobiť aj nový náter podstrešných konštrukcií, ktoré neboli obnovené od čias dostavby štadióna. „Všetky tieto práce budú predmetom nového verejného obstarávania, s predpokladanou hodnotou 254 tisíc eur.“

Modernizáciu zimného štadiónu mesto predpokladá prefinancovať z vlastných zdrojov vo výške 1 162 000 eur, k čomu mestské zastupiteľstvo schválilo využitie návratných zdrojov financovania vo forme úveru v celkovej výške 850 000 eur.

„Celková rekonštrukcia zimného štadióna si vyžiada približne dva milióny eur, pričom 1 milión eur dostalo Mesto Michalovce z Úradu vlády SR. Mesto sa uchádza aj o dotáciu z Ministerstva financií SR vo výške 300 tis. eur a na dofinancovanie prác, ktoré boli plánované pôvodne v zmysle zmluvy o dielo, je potrebných ešte 658 000 eur vlastných zdrojov,“ uviedli z radnice.

Čo už zrealizovali?

A čo už je urobené? „V tomto období sú už zrealizované búracie práce v sociálnych zariadeniach na tribúne A a B, ktoré sú určené pre verejnosť. Opravili a na­maľovali sa stropy v komunikačných priestoroch na tribúne B,“ prezradila radnica. Taktiež sú zdemontované sedadlá na obidvoch tribúnach a odstránený je aj obvodový plášť.

V súčasnosti prebieha príprava pre nátery oceľových konštrukcií. V najbližších dňoch by mali pokračovať búracie práce, montáž oceľovej konštrukcie pre podhľady v hygienických zariadeniach. Opravujú sa stupne pre sedadlá a strecha nad hracou plochou. Na podstrešnú oceľovú konštrukciu a debnenia je aplikovaný náter.

Foto: ilustračné

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Michaloviec a okolia

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM