Samospráva

Michalovce chcú investovať do chodníkov a komunikácií ďalších 1,25 milióna eur

Michalovská samospráva sa zaviazala, že bude postupne rekonštruovať miestne komunikácie, chodníky a parkovacie plochy. A to vo všetkých obytných zónach v meste v ucelených častiach.

Ilustračný obrázok k článku Michalovce chcú investovať do chodníkov a komunikácií ďalších 1,25 milióna eur
Foto: Rastislav Búgel

Na utorkovom (20.6.) zasadnutí zastupiteľstva preto michalovskí poslanci schválili realizačný plán rekonštrukcie miestnych komunikácií a chodníkov na roky 2017 a 2018. V tomto období plánuje mesto preinvestovať približne 1,25 milióna eur bez DPH.

Ako uviedol primátor Viliam Zahorčák, v tejto súvislosti postupujú po sídliskách. „Kedysi sme riešili Východ, teraz dokončujeme Juh a postupne ideme na sídlisko Západ,“ vysvetlil. V poslednom prípade ide podľa dôvodovej správy o priestor ohraničený ulicami Profesora Hlaváča, Martina Rázusa a Karola Kuzmányho. Na poslednej menovanej ulici by malo dôjsť aj k zmene neriadenej priesečnej križovatky s ulicou Štefánikovou na okružnú. Zároveň je naplánovaná aj rekonštrukcia komunikácie na Školskej ulici.

Predpokladaný finančný objem predstavuje 1,25 milióna eur bez DPH. Mesto ho uhradí formou pravidelných mesačných splátok v trvaní piatich rokov. Čakať budú na výsledky súťaže. „Uvidíme, čo vygeneruje,“ uviedol primátor s tým, že pokiaľ bude možné z plánovaných zdrojov použiť financie aj na iné akcie, budú sa tým v zastupiteľstve zaoberať.

V tomto roku samospráva realizuje poslednú etapu rekonštrukcie na sídlisku Juh za viac ako 430 000 eur. Do konca vlaňajška tam preinvestovali spolu takmer 4,8 milióna eur. Práce na tomto sídlisku prebiehajú od septembra 2012. Ako prednedávnom v tejto súvislosti informovala hovorkyňa radnice Iveta Palečková, mesto má, čo sa týka sídliska Západ, pripravenú aj projektovú dokumentáciu. S rekonštrukciou by chceli začať už v tomto roku. „Najväčší objem prác sa však pravdepodobne bude realizovať v roku 2018,“ uviedla.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Michaloviec a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM